I v psychice se odráží stav našich mitochondrií -  buněčné energie

16.09.2021

Mitochondrie jsou známé jako elektrárny buňky. Mitochondrie mají obrovský dopad na každý aspekt našeho zdraví, wellness a výkonu.

Každá buňka v těle může obsahovat mitochondrie po tisících a počet mitochondrií v buňce může do značné míry záviset na funkci každé buňky. Například srdeční a mozkové buňky potřebují mnohem více mitochondrií k výrobě energie a mají asi 6 000 mitochondrií na buňku.

"Mocné mitochondrie" jsou buněčné elektrárny, které udržují váš metabolismus bzučí konzumací kyslíku a přeměnou cukrů, tuků a bílkovin, které jíme, na formy chemické energie zvané adenosin triposfát (ATP), Bitcoin buněčné energie pro lidské tělo. Ve skutečnosti se vyrábí tolik ATP, že se denně bude shodovat s vaší tělesnou hmotností. 170 liber člověk bude produkovat v průměru 170 liber ATP denně, aby podpořil své mitochondrie.

Vaše tělo používá toto palivo ATP téměř pro všechno od mrkání, dýchání, myšlení až po hraní vašich oblíbených sportů. Mitochondrie jsou také zodpovědné za udržení zdravého metabolismu, spalování tuků, detoxikaci, hojení a boj proti volným radikálům na bázi kyslíku. To je ale životopis!

Když je však továrna namáhána a zpomaluje výrobu nebo není dostatek surovin pro výrobu všeho, dostanete z továrny méně výroby. To znamená, že pokud vaše mitochondrie nefungují správně, budete mít špatný výkon ze svého těla a mozku, a budete se cítit stále unavenější a budete stárnout rychleji. Žádná energie, žádný výkon, žádný život!

Odhaduje se, že 50% lidí starších 40 let zažívá časný nástup mitochondriální dysfunkce (EOMD). EOMD je stav únavy a špatného výkonu, který rýpne většinu lidí starších 40 let, kteří mají EOMD jen přispívají k "stárnutí".

Je také prokázáno, že dysfunkce mitochondrií ovlivňuje všechny hlavní systémy těla. Nedávné studie ukázaly, že přibližně 90% úmrtí, onemocnění a špatný výkon je způsobeno mitochondriální dysfunkcí vyplývající z negativního dopadu zánětu a oxidačního stresu způsobeného skrytými environmentálními stresory.

Je tedy snadné pochopit, proč když se mitochondrie pokazí, mohou mít za následek vážné zdravotní problémy a proč je důležité, abychom pochopili, jak mitochondrie fungují a jak optimalizovat mitochondriální funkce.


Zdroj. Mitochondrial Wellness


Nechte si změřit stav Vaší buněčné energie

Zdravotní diagnostika dle principů Mitochondriální a Bio regulační medicíny