Léčivá síla doteku

29.08.2021

Dotek představuje láskyplnou péči a bezpečí, která je velmi úzce spojená s naší reakcí těla na stres a celkovou odolností.  

Pojďme se na chvíli vrátit do nejranějších let našeho života, kdy se buduje celková odolnost organismu od imunity až po reakce na stres.

Odolnost  je velmi úzce propojena s mírou lásky, bezpečí, četnosti doteku a pohody, kterou dítě u svého prvotního pečovatele prožívá.

Dítě skrze fyzický dotek plně prožívá lásku - fyzický projev lásky, kterou plně zažívá skrz tělesný vjem, do každé buňky v těle. 

Skrze dotek je dítěti předáváno, že je milováno a bezpodmínečně přijímáno. Učí se bezpečně  a s důvěrou propojit s druhou lidskou bytostí. 

Skrze  tělesný vjem lásky si buduje svoje vnímání sebe sama, svou hodnotu, kterou posléze prožívá a projektuje v životě.

Z hlediska vývoje nervové soustavy a vnitřní dynamické rovnováhy, je to čas kdy se systém učí mít v rovnováze brzdu a plyn, sympatikus a parasympatikus. 

Základní sebe regulační mechanismus zdraví, kdy dotek, pohlazení, obejmutí souvisí s budováním parasympatiku - relaxací, uvolněním, regenerací, dobytím baterek, otevřením se lásce a intimitě. 

S tím souvisí chemicko-biologický koktejl v těle a s ním tvorba hormonů lásky, radosti a štěstí, které je pak schopný šířit dál ve svém okolí.

Moudrost lidského těla je však dokonalá a dává možnost dosytit a vyléčit skrze dotek, nejhlubší potřeby a zranění, třeba i několik desetiletí posléze.

Dotek je plně propojen s vegetativní nervovou soustavou a ta s mozkem, kdy je možné krok po kroku přebudovávat naše reakce spojené s odmítnutím a nedosycením lásky. Tím aktivovat nová nervová spojení, která nám dají zakusit jiný rozměr bytí.

Dovolte mne, abych Vás pozvala na setkávání KOUZLO DOTEKU, v bezpečném kruhu max. 9 lidí, kde se budeme učit - jak vytvořit bezpečný prostor, jak vstoupit do kontaktu s druhým tak, aby to bylo bezpečné pro oba, dotkneme se hloubek léčení Kraniosakrální Biodynamiky, kde se otevřeme zázrakům léčení na úrovni MYSLI, TĚLA I DUŠE. 

Provedu Vás základními biodynamickými masážemi, které umí dokonale ztišit mysl, aniž by jste za s sebou měli masérský kurz. ......a necháme pracovat prostor, aby se mohlo udát pro všechny zúčastněné to nejlepší.

Každý bude o pečován a pohýčkán cca 60min.

Termíny budu průběžně zveřejňovat na mém Fb - Pavla Moravcová

První termíny: 10. 9 - 18 hod., 15. 9  - 9 hod.

Doba trvání 2 -3 hod. cena 350 Kč

Max. kapacita 8 lidí


S láskou

Pavla Moravcová

Prosím o rezervaci místa na Kouzlo doteku