Bolest zad a kloubů - možnost, o které Vám Vaši lékaři neřeknou

 • Patříte k těm, kteří se bojí sebemenšího pohybu, aby je bolest nezkolila?
 • Už jste prošli rehabilitací a nepomohl Vám?
 • Vyzkoušeli všechna možná cvičení a bolest ne a ne odejít?
 • Pro svou bolest jste se museli vzdát věcí, které Vás činily šťastným?
 • Nebo si hrajete na drsňáka, který to zvládne a jde dál i přes obrovskou bolest?

Proč bolest vzniká?

 1. Chronické napětí v těle
 2. Ztráta pružnosti a elasticity pojivové tkáně (šlachy, vazy, chrupavky, kosti, kůže, fascie)
 3. Akutní zánět 

1. Chronické napětí v těle. 

Chronický stres, napětí, úzkost, strachy aktivují sympatickou nervovou soustavu, která je skrze nervy propojena s faciální tkání. Jemnou tkání, která protíná naše tělo od hlavy až k patě. Velmi silná síť, shluk fascií je v oblasti beder. Pokud jsou nervy neustále aktivní a v napětí, přenáší se napětí na úroveň fasciální tkáně, která se stáhne. Stažení a semknutí dává vzniknout všem druhům bolesti.

Kolem páteře vzniká tuhý, nepropustný pancíř.

Prostor a jednotlivé části páteře (obratle, pružné ploténky, pružné vazy, svaly), které jsou pružné a elastické a uzpůsobené pro pohyb, jsou najednou zamknuty do tuhého pancíře, který nedává možnost volného pohybu a stahuje jednotlivé části k sobě.

Je třeba si uvědomit, že s  napětím v těle a fasciemi, jde ruku v ruce skolióza, velmi často vyhřezlé ploténky, pootočený obratel, ale i taková pánev či vymknutý čelistní kloub.

Důvod je velmi jednoduchý. Fascie si můžeme představit jako jemnou pavučinu, která se v některých částech těla shlukuje do širších provazců, které mezi s sebou udržují vzájemnou rovnováhu. Neustále hledají rovnováhu v nerovnováze. Právě fasciím vděčíme za vzpřímení, jsou to ony komu vděčíme za to, že nejsme jen hromada kostí.

Pokud jedna část těla je více stažená než druhá část, začne se různě po těle přenášet mechanická síla. Páteř, včetně lebky a všech jejich vnitřních částí jsou středo bodem těla, který vše vyvažuje.

Dá se to přirovnat k mladému stromu, který je pod neustálým prouděním větru  jedním směrem. Všichni ví, že strom se časem ohne a tvar mu zůstane. Přesně tohle se  děje na úrovni páteře.

Je-li naše páteř pod neustálým tlakem, které na ní vyvíjí jemné tkáně, které ji vytlačují  jedním směrem, dojde časem k vychýlení páteře. 

Tlak sil může působit i na ploténku, kdy síla stlačí obratle k sobě a vytlačí ploténku ven. Dynamika sil může být poskládána tak, že je schopna pootočit obratel, pánev a velmi často i čelistní kloub. Nejen to, fascie jsou protkány hluboko do mozku, kde je schopna ovlivnit celou fyziologii člověka.  Napětí v těle je velmi často spojeno s migrénami, kde stažené fascie brnkají o kraniální nervy, které bolí a vytváří nesnesitelné bolesti hlavy.

Zajímavé také je, že páteř plně osifikuje (kostnatí) až kolem 30. roku věku. Skolióza je nemoc emocí, která zkroutí páteř. 

Klíčem je  vnitřní pohoda, naše vnitřní nastavení, úroveň stresu v těle, schopnost se vypořádat s emocemi.

Možná víc jak 90 % všech problémů páteře vzniká v naší hlavě  a emocí s tím spojených. Tady výrazně pomáhá Kranisakrální Biodynamika.

Snížení napětí v těle je prvním krokem, který vede k POHYBU BEZ BOLESTI.


Zmírněte ihned své napětí a stres v těle!

Domluvte si se mnou svůj termín ošetření.


2. Pružná a elastická tkáň

Druhým krokem je pružná, elastická a kluzká tkáň - fascie, šlachy, vazy, chrupavky, ploténka, která je pružná a elastická v tahu.

Základní stavební jednotkou všech těchto tkání je kolagen a elastin, jež nesou pružnost a elasticitu.

Physio peptidový drink - obsahuje bioaktivní koktejl aminokyselin, peptidů a kolagenu, které stimulují VLASTNÍ TVORBU KOLAGENU.

Aminokyseliny jsou základní stavební jednotkou, z nichž se skládají peptidy a z peptidů se pak skládají různé druhy bílkovin. Jako když z cihle, vznikají stěny a z nich se pak postaví celý dům.

Bílkoviny jsou  hormony, enzymy, různé protilátky, včetně kolagenu, který je stavebním kamenem celého pohybového aparátu.

Physio peptidový drink - obsahuje  celosvětově patentovaný Biopeptide Complex, který nese bioaktivní koktejl látek, který se získává z rybích kůží lisovaných za studena.

Je 100 % přírodního původu a bez jakékoli chemie.

Extrakce za studena zaručuje zachování prostorové struktury molekul aminokyselin, peptidů i samotného kolagenu, který je díky tomu plně kompatibilní s lidskou tkání. Na rozdíl od tepelně zpracovaného kolagenu, který se nachází ve všech výrobcích na trhu.

Kolagen je velmi citlivý na teplo, tepelné zpracování mění prostorovou strukturu a ta již není plně kompatibilní a také neosahuje živé peptidy a aminokyseliny, které stimulují tvorbu nové tkáně.

Bioaktivitní látky umožnují vzniknout nové tkáni i když je velmi poškozená. Přináší možnost rekonstrukce a opravy samotné tkáně.

Peptidy - jsou zároveň silně analgetické a protizánětlivé

V daném místě nejen buduje novou tkáň, ale také tlumí bolest a léčí zánět. Což vede  k velmi rychlé úlevě od bolesti a následné regeneraci.

Obsahuje Čertův spár - látku, jež je svou účinnosti identická s léky na bolest, ale na rozdíl od léků nevykazuje žádné vedlejší účinky např. s trávením či oběhovým systémem

Biopeptide Complex - celosvětový patent, jenž drží pouze společnost Wellu. Získal stříbrnou medaili za významné objevy na poli medicíny a biochemie. Wellu úzce spolupracuje s CEITEC- Středoevropský technologický institut v Brně - obor pokročilých biomateriálů, které potvrzují výše zmíněné účinky a jsou jakýmsi garantem bezpečnosti a účinnosti společnosti Wellu. 

Bylo prokázáno, že peptidy obsažené ve Physio drinku stimulují tvorbu kolagenu 1. a 2 typu.

Přednáška CEITEC na téma Physio drinku: ZDE


Zdravotní účinky - RNDr. Pavel Suchánek


Dávkování Physio peptidový drink

Preventivně: 25 - 35 ml denně

Při potížích: 2 x 25 ml denně 


Pro pohyb bez bolesti

 • přináší úlevu od bolesti zad, kloubů, osteoartritických bolestí kloubů
 • opravuje a regeneruje tkáně pohybového aparátu (kosti, šlachy, vazy, chrupavky, ploténky, kůži)
 • zvyšuje pohyblivost
 • snižuje degenerativní procesy kloubů a obratlů
 • velmi rychle regeneruje tkáně po úrazu nebo cvičení
 • zvyšuje odolnost chrupavek a zmírňuje jejich degenerativní změny (včetně ploténky, což je také druh chrupavky)
 • podporuje klouzavost kloubů
 • podporuje pružnost vazů, šlach, plotének
 • podporuje pevnost kostí
 • léčí zánětlivé procesy
 • stimuluje vlastní tvorbu kolagenu

Physio peptidový drink

1155 Kč

750 ml

Koupit u Wellu

Chci 15% slevu a neplatit poštovné!


Chci Physio drink pro své klienty