︵︶  Blog  ︵︶

Míra stresu v těle výrazně ovlivňuje odolnost organismu. Červená křivka v grafu představuje schopnost nervové soustavy regulovat vnitřní napětí v těle.

Původně identifikovaný v roce 1948 jako vazokonstriktor (látka, která zužuje krevní cévy), neurotransmiter serotonin ovlivňuje prakticky každý systém v těle. Kromě vazokonstrikce byl serotonin zkoumán svými účinky na mozkovou funkci, náladu, trávení, metabolismus a další fyziologické procesy.

Vyhřezlá ploténka je jedno z velmi častých civilizačních onemocnění, které je spojeno s naším životním stylem. K němuž patří velmi nepříjemné bolesti zad, vystřelování a mravenčení končetin a v nejhorším případě i ochrnutí. Bývá hodně spojováno se sedavým zaměstnáním, malou pohybovou aktivitou, či nadměrným a nevhodným sportováním.

"Co Tě nezabije, to Tě posílí." Zde je lidové pořekadlo přeneseno do matematického grafu. Je-li schopen náš organismus snížit napětí pod hranici naši kapacity zvládat stres, je schopen se znovu sebe regulovat a my se stáváme odolnějšími. Stejně jako v pohádkách, žádný hrdina nedostane princeznu zadarmo, bez boje a prokázání odvahy. Čím je událost...

Odtud pramení řada PSYCHOSOMATICKÝCH BOLESTÍ. Jsme-li ve stresu a napětí, stahují se svaly a fascie, které jsou těsně podél páteře. Je jen otázkou, o který nerv brnknout a ten se ozve v patřičné oblasti jež inervuje. Kraniosakrální Biodynamika uvolňuje napětí uložené hluboko kolem páteře, právě v místech, kde se žádný masér nikdy nedostane. Tím...

Udělejte svůj první krok k vyléčení právě dnes!

Domluvte si se mnou svůj termín ošetření.