Antidepresiva nebo Kraniosakrální Biodynamika

11.09.2023

Aktivace vlastních samo uzdravovacích mechanismů a nebo chemie jež řeší pouze symptom, ale příčinu neřeší? Klíč je ukryt v těle, princip uzdravení je velmi jednoduchý, na druhou stranu může být náročný pro dobu v níž žijeme. Každý z nás je součástí celku, na každé buňce v těle záleží, zda tělo bude plné síly a nebo zkolabuje v nemoci. 

Je potřeba přestat se vymlouvat na systém, životní podmínky, systém se změní tehdy, změníme-li se my, my jej držíme svým přesvědčením, životním stylem, tím, že děláme věci jež jsou po nás nesmyslně a neoprávněně požadovány, tím jej udržujeme při životě. Stačí říci vnitřně ne a zařídit se jinak. 

Život se promění a zpomalí. 

Rychlost a tempo života v níž žijeme extrémně zahlcuje nervovou soustavu s níž souvisí změna psychiky, napětí v těle a bolest svalů. Pokud by jste dělali Kraniosakrální Biodynamiku věděli by jste, že nervová soustava má svůj rytmus, který lze nahmatat. 

Rytmus v níž kmitá naše nervová soustava, odráží vnitřní pocit spěchu, že něco musím a popohání nás nevědomě do krysího kolečka. Spouští aktivaci adrenalinu, který vybíjí naše baterky a s nímž souvisí všechny psychosomatické nemoci a posléze nemoci. 

Uvede-li se nervová soustava zpět do svého původního přírodou navrženého rytmu, nejen, že se nám extrémně uleví, poleví strachy a nastaví se vnitřní klid, ale zpomalí se čas, život se zjednoduší. Najednou uvidíte věci z nadhledu a můžete prokouknout i řadu věcí jež se kolem nás dějí, ve spěchu je totiž nejsme schopni vidět. Proto nás neustále média udržují ve strachu.

Kranio umí navrátit do těla klid a navrátit k sobě domů, ten druhý krok, který je velmi důležitý je sám vědomě zpomalit, vypustit řadu věcí, které není nutné dělat, hlavně vypnout média, jít do přírody neb nervová soustava pracuje stejně jako sval, čím častěji ji trénujete, tím rychleji sval vypracujete.

Čím častěji trénujete klid, uvolnění tím rychleji se pro nervovou soustavou stav klidu, bezpečí, radosti stává normou. Kraniosakrální Biodynamika pracuje na velmi jednoduchém principu, zpomalí zběsilý běh nervové soustavy a tím se samo vše navrátí do rovnováhy, srovná se hormonální soustava a s ní psychika. 

Podmínkou samo léčivých vlastností těla je onen přirozený přírodou navržený rytmus nervové soustavy - tkz.Vnitřní dynamická rovnováha. Tu Kraniosakrální Biodynamika zapíná. 


Zde probíhá léčba od příčiny. 


Jedna ze zkušeností:

Asi rok po porodu dcerky jsem se dostala do extrémního psychického a fyzického vyčerpání. Nemohla jsem jíst, špatně se mi spalo a ani po spánku jsem se necítila odpočatá. Byla mi doporučena i antidepresiva, aby se mi lépe podařilo se z tohoto stavu dostat. Přiznám se, že jsem tu možnost chvíli zvažovala, tušila jsem, že by se mi ulevilo, i tak jsem ale chtěla hlavně vyřešit příčiny, které k mému vyčerpání vedly a věděla jsem, že antidepresiva by v mém případě stejně jen dočasné řešení. 

Bylo mi řečeno, že je to na mě a já jsem se rozhodla je prozatím nebrat, kdyby se mi ale přihoršilo, měla jsem je jako možnost v záloze. Postupně jsem začala některé věci dělat jinak, především i více odpočívat a celkově se od té doby více učit nezapomínat na své potřeby. 

Začínala jsem se cítit lépe, vracela se mi chuť k jídlu a i spánek se nepatrně zlepšil, i tak jsem byla stále unavená. Vlivem dlouhodobého stresu a zároveň i tím, že jsem hodně nosila dcerku, ale moc necvičila, se u mě navíc dostavila bolest u lopatky. 

O kraniosakrální biodynamice jsem uvažovala již déle. Díky kamarádce jsem se dozvěděla, že je možné ji podstoupit i u nás ve městě. Nakonec jsem se tedy rozhodla ji vyzkoušet. Přiznám se, že jsem měla trochu pochyby, protože přeci jen to vypadá, že se s člověkem na lehátku nic moc neděje, jen leží a někdo se ho dotýká. Byla jsem ale velmi překvapena, jak taková jemná technika dokáže probudit a nastartovat tělo a díky ní jsem si uvědomila, kolik toho tělo zvládne a jak dokonalý nástroj to vlastně je. Uvědomila jsem si i to, jak moc bylo moje tělo vlivem stresu a dlouhodobé zátěže celkově stažené.

 Po pár dnech se mi začalo lépe spát a energie se mi začala vracet, a po pár týdnech jsem místo palčivé bolesti u lopatky jsem začala cítit už ,,jen" stažení, které se ale stále pomalu uvolňuje. Jako velký bonus vidím i to, že se mi daří mnohem lépe tělo vnímat, jsem celkově klidnější, v některých situacích mi jde lépe říkat ne a hlídat si své hranice, s čímž jsem měla odjakživa problém.Paní Pavle moc děkuji za pomoc a vlídný přístup, ale i za některá důležitá uvědomění.

A.K. (maminka na rodičovské dovolené)Ing. Pavla Moravcova BCST terapeut, Kraniosakrální Biodynamika

Chci se objednat na ošetření