Niacin snižuje prodepresivní stavy

08.05.2020

Vitamin B3 - Niacin jeden ze zásadních vitamínů skupiny, který má zásadní vliv na fungování psychiky. Výrazně ovlivňuje fungování mozku, silně jej prokrvuje a zvyšuje energetický metabolismus.

S tím souvisí:

- prožívání radosti a snížení prodepresivních stavů, úzkostí

- oddaluje pocity únavy

- zmírňuje pocity vyčerpání

Niacin je také velmi důležitý při léčení traumatu, při němž dochází ke stažení nejen na úrovní tkání, mozku, ale především na úrovni buněk.

Člověka s traumatem poznáte snadno. Je buď hodně hubený nebo naopak se obaluje tukem, je strnulý, má trhané, strnulé pohyby. Nevyřešené trauma na úrovni těla ovlivňuje funkci štítné žlázy, která ovládá metabolismus a souvisí s naší váhou a energií. 

Pokud jsou buňky dlouhodobě stažené, dochází k únavovému syndromu, vyhoření, zvyšuje se pocit úzkosti a odchází radost. Tělo musí dýchat, každá částečka v něm. Není-li tomu tak, strádáme na těle i duchu.

Niacin je obsažen hlavně v tuňáku, játrech, krocanu, semenech slunečnice, arašídech, kvalitním černém pečivu (ne pouze přibarveném), fazolích, hrachu, pšeničných klíčcích. Nejvíce ho však obsahuje pivovarské droždí, ovšem ne ve formě piva. 

Doporučená denní dávka 15 mg na den!

Mohu-li doporučit,  dobrou zkušenost mám s přírodním produktem GET UP, společnosti Wellu, kde krom mega dávky B3 naleznete další vitamíny skupiny B, hořčík, L-arginin, hořčík a další. Jedná se o synergicky navržený produkt na zmírnění výše zmíněných stavů.  Produkt je na  přírodní bázi a bez chemie! 

Je vhodný při:

- při léčbě depresí

- postraumatické stresové poruchy

- pro lepší a kvalitnější spánek

- ke snížení migrén

- při aktivním sportu


Nabízím možnost přeměření vitamínů, stopových prvků, aminokyselin, coenzymů, které jsou klíčové pro správné fungování psychiky.  Cena  za samotné měření 100 Kč, případná konzultace 600 Kč za 60 min.

Hledáte-li cestu, jak ven ze začarovaného kruhu vnitřního smutku, ráda Vás provedu, cestou, která pomohla mne i řadě jiných lidí.

Krásné sluníčkem prozářené dny

Pavla Moravcová

BCST terapeut

Tel. 702 439 143