Emoční medicína- cesta vede přes tělo

19.10.2020

Lidské tělo má sebe léčivé mechanismy, které byly potvrzeny vědou a prezentovány v prestižních mezinárodních časopisech. Západní medicína je nepřijala za své, jen z jediného důvodu, a to toho, že nebyl prokázán mechanismus JAK, tyto mechanismy fungují. Medicína si nevědomě (?) zvolila cestu menší odolnosti organismu a chronických onemocnění.

Většina civilizačních onemocnění jež nás sužují, souvisí se stresem, včetně deprese a úzkosti. K nim jsou předepisovány léky jako:

- Antidepresiva

- Anxiolytika

- Hypnotika

- Léky na vysoký krevní tlak

- Překyselení žaludku

- Žaludeční vředy

- Léky  n a snížení cholesterolu atd. atd.

Vše je způsobeno stresem a napětím, které aktivují v těle látky, které vyčerpávají  a překyselují organismus, látky, které nedají možnost tělu se zregenerovat a dočerpat síly, čímž dochází postupně k degeneraci organismu.  Zvykli jsme si na něj tak, že už jej ani nevnímáme. Pokud tělo vyhodnotí, že by jsme to neunesli, vypne čidlo vnímání stresu. 

Můžeme mít pocit, jak jsme v pohodě. V těle však dále probíhají fyziologické reakce spojené se stresem a tělo nám to začne dávat náležitě najevo - psychosomaticky, když ani pak neposlechneme, přichází NEMOC

Nikdy však nepřijde nemoc, aniž by ji nepředcházely varovné signály. Bohužel i u velmi malých dětí, je před stupněm máma, táta a rodinné prostředí dítěte. Nikdy to není blesk z čistého nebe, jen nechceme vidět ani slyšet a udělat změnu.

Varovnými signály jsou např. ztráta radosti z maličkostí, nespavost, migrény, únava, deprese, úzkosti, oslabená imunita, trávící problémy, tachykardie, vysoký tlak, vředy, zapomětlivost, hyperaktivita, snížené libido .................. doplňte si sami.

Dnešní psychiatrie (Bio psychiatrie) používá ve většině případů psychotropní látky jako je PROZAC, ZOLOFT, DEROXAT, XANAX, LITHIUM, ZYPREXA.

S tím, že Vám řeknou, je to super, někdy dokáží úplně proměnit osobnost.  Průser je ten, když je vysadíte, symptomy se vrátí. A to už Vám většinou neřeknou!

Lék je od slova léčit, jako je třeba antibiotikum, které dokáže zánět vyléčit a po vysazení se nemoc nevrátí. 

Chemická léčba velmi výrazným způsobem zasahuje do sebe regulačních mechanismů těla, které  s každou pilulkou oslabují.

Většina z těch, kteří dlouhodobě užívají tyto psychotropní látky, trpí nějakou civilizační nemocí či vážnými psychosomatickými symptomy či chronickým onemocněním.

Určitě jsou na místě z krátkodobého hlediska, pokud člověk potřebuje za stabilizovat, z dlouhodobého hlediska, člověk ztrácí sám sebe a moc mít svůj život pod kontrolou. Stává se loutkou!

Jaká je cesta?  Cesta vede přes tělo. Cest jak ztišit hluboké vnitřní napětí v těle je mnoho. Nikdy to však není rozum a intelekt. Je to pocit, emoce a smysl.

Ony mají přístup do těch míst mozku, které ovládají vnitřní pohodu. Lidský mozek má neuvěřitelnou schopnost sebe regulace, sebe léčení a samo nápravy. Jediné co potřebuje je pocit KLIDU A BEZPEČÍ, který se promění v látky, které naše tělo uzdraví!

Mitochondriální a Bio regulační medicína konečně popisuje tyto procesy, dokonce je dokáže změřit a pracovat s nimi.

Kraniosakrální Biodynamika je postavena na principech sebe regulace lidského těla skrze dotek, pracuje se biodynamikou silou (DECH ŽIVOTA), která nám stvořila tělo a umí ho také léčit. 

I toto už je potvrzeno vědecky a zabývá se jim obor EPIGENETIKY.

Kraniosakrální Biodynamika podporuje vnitřní síly organismu, přivádí více Dechu života do systému (fyzické tělo, psychika, duch, duše atd.)  a tím mu dává možnost se plně uzdravit.  Bez chemie a negativních vedlejších účinků léků.

Kraniosakrální Biodynamika je velmi účinná při extrémním napětí a stresu. 


Na Kraniosakrální terapii jsem se dostal na doporučení kamaráda, kdy jsem potřeboval pomoc při psychických a zdravotních potížích. Velký psychický tlak v zaměstnání, nemoc syna, která zasáhla celou rodinu, mé dlouhodobé bolesti po operaci páteře a ztráta chuti do života.

Těžko, opravdu těžko se popisuje, co moje tělo samo se sebou dělalo již po první návštěvě. Nyní jsem téměř bez bolestí, psychicky vyrovnanější a silnější řešit problémy. Kdo tuto terapii neprožil, nepochopí. Je to opravdový start k radosti do dalšího života.


Ing. Pavla Moravcová

BCST Terapeut

Tel. 702 439 143


Zdroj: skripta ICSB,  Dr. David Servan - Schreiber (psychiatr a neurobiolog)