Jsme čisté vědomí v těle,

02.11.2020

které vysílá frekvence jež tvoří mozaiku životních zkušeností. Poslední dobou mne přichází do cesty výzva, sdílet informace, které jsou prožitkové a velmi těžce uchopitelné do slov. 

To jak je propojena mysl s tělem a naopak. Kraniosakrální terapeut vnímá velmi jemné pohyby, které souvisí nejen s tělem, ale i s celým prostorem jež nás obklopuje a jež jsou základem života. 

Je možné vnímat, když se něco změní v prostoru, jaký dopad na pohyb tkání a naopak. 

Vše co se popisuje v duchovních naukách o energetických centrech (čakry), energetických hadech (Ida, Pindala, Šušumna) kolem páteře je možné vnímat, pokud budete mít vyvinuté dostatečně jemné vnímání.

Ráda bych se zastavila u Idy a Pindaly, což jsou energetičtí hadi kole páteře a mají pro náš život obrovský význam. Plně souvisí s prožíváním naší vnitřní rodiny - vnitřní ženy, muže a dítěte.

To s sebou nese obrovský dopad na život, v realitě se nám plně zrcadlí nastavení na úrovni těla.

To je na úrovni energetické, ta se se plně zapisuje do těla na úrovni autonomní nervové soustavy - dvou větví sympatiku a parasympatiku.

Kdy si můžeme představit parasympatikus jako ženský princip v nás. Jeho úlohou je klid, relaxace, uvolnění, tvorba hormonů lásky - dopamin, serotinin, oxytocin. Je to princip přijímání.

Naopak sympatikus představuje akci, boj, útěk, s ním se pojí tvorba adrenalinových hormonů.

Oba dva jsou stejně důležití, jsme-li v pohodě, oba dva se vzájemně střídají a my vnímáme v naše životě plynutí a spokojenost.   

Vypozorovala jsem nejen v praxi, ale hlavně v mé osobním příběhu. Jak se nastavení těchto dvou větví zrcadlí v tom, jak prožíváme náš život jako žena, muž a jakého partnera si do života přitáhneme.

Jste - li např. žena a vnitřně nesete obrovské napětí, stres a strach, což většinou souvisí s obrovskou vnitřní bolestí, můžete vypadat mužsky. Často si tyto, ženy do života přitahují muže násilníky, muže jež je využívají, muže, kteří se nedokáží postarat o rodinu a vše je na nich. Neboť jejich tělo, žije mužský princip a vyzařují tuto frekvenci do světa. Ten přitáhne muže, který ukáže, co nese uvnitř.

Internet, literatura  je toho plná jak aktivovat svou vnitřní ženu, muže, dítě. Jenže to nemusí být zas až tak jednoduché. Vnitřní rodina je otištěna v samotném jádru systému, je to ta nejhlubší část v nás, která se vyvíjela v embryonálním stádiu, kterou můžeme žít 40 a více let. 

To jsou ony hluboké a nevědomé reakce, kterým se můžeme často divit, proč se tak chováme, odkud pramení ten zvláštní pocit jež nás svírá uvnitř. 

Vnitřní pocit je důsledkem fyziologických reakcí v těle, které probíhají na základě uspořádaní tkání na úrovni buněk. Je to chronický vzorec, stejný jako když je někdo celý život shrbený. 

A ten je potřeba rozpustit, jakmile se tak stane. Svět se promění a s ním i životní události, které začnete přitahovat.

Vím, že to zní jako pohádka. Nicméně dnešní věda potvrzuje jako tělo ovlivňuje mysl a naopak.

V čem je neskutečná Kraniosakrální Biodynamika?  Jako terapeuti spolupracujeme s embryonální silou, která nám tvořila tělo.

Stejně jako ve fázi embrya přináší organizující princip pro jednoltivé buňky rojednotlivékmenové buňky ( což potvrzuje EPIGENETIKA)