Klíč k bezproblémové menopauze

04.04.2024

V průběhu menopauzy ztrácí funkčnost vaječníky a jejich úlohu přebírají nadledvinky.

Stresová kaskáda HPA osa je klíčem bezproblémové menopauzy.

Nadledvinky jsou součástí stresové kaskády - osy HPA v těle, ta je základním sebe regulačním a mocným sebe opravným mechanismem těla.

Co je HPA osa? HPA osa jako celek je nejdůležitější neuroendokrinní soustavou řídící řadu fyziologických a metabolických pochodů v těle.

Zahrnuje složitý soubor interakcí mezi hypothalamem, hypofýzou a nadledvinkami. Pomáhá vyrovnávat vlivy vnitřního a okolního prostředí tak, aby byla stále udržována nutná homeostáza organismu. Ta řídí funkčnost a chod všech systémů těla, včetně psychiky.

Opět jsme u otázky stresu, stresorů. Chceme-li prožívat menopauzu bez výkyvů nálad, horka, bušení srdce atd. je potřeba snížit stresovou reakci těla. Dostat do rovnováhy osu HPA.

Stres extrémně zatěžuje nadledvinky a pokud mu vaječníky předají úlohu, nekoná správně, nestíhají.  To vyhodí hormonální hladinu ještě více a odtud pramení všechny problémy.

Tady nastupuje úloha pro Kraniosakrální Biodynamika, která pracuje přímo na úrovni HPA osy a dokáže tuto osu dostat postupně do rovnováhy.

Samozřejmě ruku v ruce je fajn poladit hladinu hormonů, štítnou žlázu cíleně bylinkami, které komfort pohody jen urychlí.

K regeneraci dřeně nadledvinek poslouží kvalitní vitamin C, takže není třeba umělých hormonů a násilných chemických technik.

Stačí tělo poladit a ono nám to vrátí v podobě zdraví a dobré nálady.

Soubor 6ti ošetření (833Kč/ošetření místo 1 200Kč),  ušetříte 2 200Kč Vám pomůže zmírnit nepříjemný nástup menopauzy a dostat Vás znovu do tepu života.

Chci si objednat balíček

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.