Moudrost skrytá v těle

12.05.2021

Lidské tělo je dokonale navržený systém, kterému velí vnitřní moudrost těla. Ta je řízena biodynamickou silou, která je sebe řídící, sebe regulující, sebe organizující a sebe opravující.

Všichni ji velmi dobře známe a jsme s ní v každodenním kontaktu. Je to ta schopnost těla, která nám zrychlí dech a tlukot srdce pokud se lekneme, je to ta schopnost těla, která dá zacelit řezné ráně, srůst zlomené noze či se úspěšně poprat s chřipkou či se vypořádat s odchodem nejbližšího. V těch velmi vážných případech onemocnění, je  právě schopnost sebe-regulace rozhodující, zda nad nemocí zvítězíme nebo boj o život prohrajeme.

Schopnost sebe regulace organismu je přizpůsobit se a adekvátně reagovat na vnější a vnitřní podmínky, které nám život přináší. Schopností sebe regulace se zabývá lékařský obor Mitochondriální a Bioregulační medicíny a výrazným způsobem ji podporuje Kraniosakrální Biodynamika.

Povíme si detailněji proč a jak tyto sebe regulační mechanismy udržovat v co nejlepší kondici a tím sami sebe ve zdraví.

Na úrovni těla řídí sebe regulaci autonomní nervová soustava. Ta je zodpovědná za ovládání všech mimovolných tělesných funkcí - stará se o tělesné funkce bez našeho vědomí a bez možnosti našeho zásahu. Prostřednictvím nervů reguluje činnost žláz, imunity, psychiky, hladkého svalstva i srdečního svalu. Jejím primárním úkolem je zajistit tkt. Vnitřní dynamickou rovnováhu, která je základem pro zachování rovnováhy všech tělesných systémů.

Základním sebe regulačním mechanismem autonomní nervové soustavy je stav uvolnění a napětí v těle. Právě tyto dva faktory jsou ústředním činitelem našeho zdraví.

Není to úžasné, to je záležitost, kterou můžeme sami ovlivnit. Je to něco s čím je možné pracovat a výrazně ovlivnit své prožívání a zdravotní stav.

Když se v těle změní stav z napětí do uvolnění, vše se promění. Jde s tím ruku v ruce tvorba hormonů, kterým vděčíme, jak se psychicky cítíme.

Právě s tímhle rozhozeným sebe regulačním mechanismem souvisí veškeré bolesti zad, migrény, deprese, vyhoření, úzkosti, únavu, ztráty paměti, panické ataky atd. atd. S tím  pracuje Kraniosakrální Biodynamika, která umí systém klienta plně uvolnit. Dát mu opět pocit vnitřního klidu a míru. Právě hluboké uvolnění jež přináší, je klíčem ke zdraví.

Pokud už jste vážně onemocněli, pak je tu možnost Kraniosakrální Biodynamiku propojit s Bioregulační medicínou. Záměrem je aktivace sebe regulačních mechanismů, podpora buněčné energie a znovu nalezení vnitřní dynamické rovnováhy. 

Je to obor, který propaguje MUDr. Vojáček, obor , který je v západní Evropě čím dál více populárnější, díky jeho účinnosti u chronických onemocnění, autoimunitních onemocnění, ale i jako forma prevence.

Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

International Institute for Craniosacral Balancing

702 439 143