Mužsko-ženský princip v nás

12.11.2020

Rovnováha mužsko-ženského principu se plně odráží ve dvou větvích autonomní nervové soustavy. Odtud pramení to, jak se chováme jako žena, muž a koho si k sobě přitáhneme.

Už nějaký rok to pozoruji ve své praxi, zvláště ve svém osobním příběhu. Žena, která v sobě nese hluboké trauma, napětí, stres mívá extrémně nabuzený nervový systém. Tyto ženy si přitáhnou do života člověka, jež plně vy zrcadlí jejích vnitřní nastavení v realitě. V podobě muže agresora, alkoholika atd. On ji jen zrcadlí, jak je její sympatický systém přetížen. Vnitřní síla, která má sloužit, začne ničit a demolovat. 

Naopak muž, který si stěžuje, že jej žena ne opečovává, nerozumí mu, je vůči němu chladná atd. odráží jeho vnitřní nastavení. Jeho vlastní žena mu zrcadlí, jak on sám naslouchá jeho vlastním potřebám a přáním - své vnitřní ženě. Kolik času stráví v práci, honbou za výkonem....Kde je čas pro odpočinek, relax a jen tak bytí? ´Plně potlačí větev parasympatiku - regenerace, relaxace, nic nedělání na úkor výkonu.

Mluvím o velmi hlubokých vrstvách našeho systému, které mohou být v nerovnováze již od početí, ba dokonce se přenášet z generace na generaci. Vše co prožíváme je naplno vetkáno do našich těl. Stačí změnit, ztišit napětí a stres. Rovnováha mezí nádechem a výdechem, mezi akcí a odpočinkem se znovu obnoví. 

Tak jednoduché to je a znovu je možné, aby se navrátila láska, respekt i pocit přijetí. Kraniosakrální Biodynamika pracuje na úrovni autonomního nervového systému, jemně ladí naše vnitřní rytmy, abychom se mohli zpátky dotknout vnitřní rovnováhy, která od nepaměti byla součástí našich těl.

 Tu, kterou jsme vyměnili za všechen konzum kolem nás, za který tedˇ platíme velmi vysokou daň.