Odtud pramení řada psychosomatických bolestí

21.05.2020

Odtud pramení řada PSYCHOSOMATICKÝCH BOLESTÍ. Jsme-li ve stresu a napětí, stahují se svaly a fascie, které jsou těsně podél páteře. Je jen otázkou, o který nerv brnknout a ten se ozve v patřičné oblasti jež inervuje.  Kraniosakrální Biodynamika uvolňuje napětí uložené hluboko kolem páteře, právě v místech, kde se žádný masér nikdy nedostane. Tím pomáhá od bolesti.

Co je DERMATOM?

Tato fotka ukazuje skvělý způsob, jak definovat dermatom!⠀ Lékařská definice dermatomu: " Dermatom je oblast kůže, která je dodávána hlavně jediným páteřním nervem. Existují 8 krční nervy (C1 je výjimka bez dermatomu), 12 hrudní nervy, 5 bederní nervy a 5 sakrální nervy.

 Každý z těchto nervů relé senzace (včetně bolesti) z konkrétního regionu kůže do mozku. Dermatom také odkazuje na část embryonálního somitu.⠀Podél hrudníku a břicha jsou dermatomy jako stoh kotoučů tvořících člověka, každé dodávané jiným páteřním nervem. Podél paží a nohou je vzor jiný: dermatomy běží podélně podél končetin. 

Přestože je obecný vzor u všech lidí podobný, přesné oblasti inervace jsou pro jednotlivce stejně jedinečné jako otisky prstů.⠀Podobná oblast inervovaná periferními nervy se nazývá periferní nervové pole."


Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

Léčba psychosomatických potíží