Podpora imunitního systému či antibiotika z dlouhodobého hlediska

19.05.2024

Všichni se shodneme na tom, že je důležité, aby náš imunitní systém fungoval správně.

Imunitní systám nás nechrání pouze před infekcí, chřipkou, ale je to ucelený soubor funkcí jež nás chrání hluboko na úrovni buněk.

je to naše vnitřní ochranka, která prošmejdí každý kousek těla, hlídá každou buňku, aby nedošlo k mutaci a ke zvrhnutí v nádorovou buňku, kterou ihned zneškodní. 

Imunitní systém spolupracuje s naší vnitřní laboratoří, kde ukládá vzorky veškerých virů, bakterií a patogenů, které nás od narození potkali a naše tělo se s nimi dokázalo vypořádat.

Je to dokonalý systém naší vnitřní obrany jež má mnoho úrovní, různých skupin vojáků, jimž náleží různé funkce.

Pro naše dlouhodobé zdraví je důležité tenhle systém udržovat silným a odolným, cílenou podporou je možné  se v plném zdraví dožít vysokého věku, mít zdravé a silné děti a při styku s jakoukoli bakterii či virem vyjít relativně rychle vítězně a bez poskvrny.

Základním pilířem pro silný imunitní systém je osa HPA (hypothalamus - hypofýza - nadledvinky), která je spojená se stresovou kaskádou  v těle. Stres vypíná náš imunitní systém.

Je důležité se postarat sám o sebe hledat techniky, které mne pomůžou snížit stresovou reakci v těle - od dechu, procházek, tance, hraní na hudební nástroj, masáže a nebo třeba Kraniosakrální Bidynamiky, která už cíleně pracuje s osou HPA a umí eliminovat extrémní stres v těle.

Základem veškerého léčení a funkčního imunitního systému je aktivní parasympatická nervová soustava a snížená aktivace na ose HPA plus buněčné dýchání - o tom někdy jindy.

Ted jsem se chtěla blíže podívat zda volit antibiotika či přírodní léčbu, která poskytuje munici imunitnímu systému, trénuje ho a udržuje ho funkčním do pozdního věku.

Samozřejmě jsou situace, kdy antibiotika jsou nezbytné a zachraňuji životy, mluvím o chronických stavech, ale třeba i černém kašli, covidu, opakujících se angínách atd. 

Antibiotika či přírodní léčba?

Antibiotika jsou vyrobena tak, aby ničila bakterie.

Antibio =  slovo pocházející z řečtiny a doslovný překlad je "protiživotu"

Antibiotika určitě pomáhají, ale jen v určitých případech. Určitě ne v nachlazení a pokud je  nemoc virového původu, zde antibiotika nezabírají vůbec. 

Krom toho díky nadměrnému nadužívání se stávají rezistentními a bohužel s některými bakteriemi, už si neví rady :(. Těm se říká tkz. superbakterie na ty jsou bohužel antibiotika krátká a seznam narůstá.


Kde antibiotika nezabírají?

- proti parazitům 

- proti plísním 

- proti virům


Co je velkým problémem antibiotik? Zahubí vše co je na antibiotika citlivé. Je zlikvidován nejen nepřítel, ale téměř vše co je pro organismus "dobré a potřebné". 

Veškeré volné plochy těla, veškeré "trubky", veškerá sliznice, které jsou osídlené naší mikroflórou, nejedná se pouze o oblast střev.

Příroda je dokonale efektivní a nic nikdy nepřichází na zmar. Celé tělo je osídleno mikro bakteriemi, které pracují pro náš prospěch a jsou součástí první linie obrany imunitního systému. 

Tohle všechno je antibiotiky zlikvidováno. Imunitní systém pokud jsou použita antibiotika spí, jeho práci převzal někdo jiný. 

V těle to funguje tak, co tělo nepoužívá zakrňuje, stává se lenivým, takže bereme-li imunitnímu systému práci, stává se oslabeným a neschopným, my se stáváme nemocným a každý vir nás dostane na kolena. Odtud oslabená imunita dětí, které stále dokola berou antibiotika.

Organismus tak nemá svou aktivní a vycvičenou armádu a je tak snadnou kořistí pro dalšího nepřítele. 

CYKLUS SE OPAKUJE. Jednoduše řečeno antibiotika Vás oslabují!

Vědomá aktivace a podpora imunitního systému formou přírodní léčby

Pokud nejde o život, vše je možné řešit bylinkami. Imunitní systém je přesně navržen tak, aby nás ochránil, je potřeba mu dát důvěru, cíleně pravidelně posilovat a v případně, že už na nás něco vleze nasadit intenzivnější přírodní medicínu a velkou dávku vitamínu C a hlavně vyležet!

Více v naší skupině Skrytá moudrost těla.

Menší opakování:  pokud beru antibiotika náš imunitní systém spí, netrénuje a chátrá, neukládá si do své knihovny zkušenost, jak se popral s daným virem a oslabuje se.

Jsou vyhubeny veškeré prospěšné bakterie nejen ve střevech, ale i v celém těle. Funkční mikrobiom je základní součástí celého imunitního systému, trvá až 4 roky než se plně obnoví! Krom toho je zásadní v tvorbě buněčné energie ATP, která pohání celý náš organismus a je pro náš něco jako benzin v autě.

Chci-li zůstav zdráv, potřebuji cíleně dlouhodobě pracovat podporovat imunitní systém a v době nemoci zvážit pro ce se rozhodnu, zda ještě větším oslabením imunitního systému či aktivací a posílením imunitního systému.


Zdroj. Mudr Mika, Kraniosakrální Biodymika, Mitochondriální medicína

Online rezervace na Kraniosakrální Biodynamiku

Rezervaci Vám potvrdím e-mailem.