Podstata sebe léčení a nervový systém ?

28.01.2020

Léčba Kraniosakrální Biodynamikou je postavena na doteku a schopnosti lidského těla adaptovat se na změnu, nebo-li sebe regulovat se.

Adaptace, seberegulace je základní podmínka zachování zdraví v našem systému. Jeho cílem je uchovat stálé vnitřní prostředí (homeostázu), které je základem pro přežití a zdravé fungování buněk (Mitochondriální medicína).

Sebe regulaci - adaptaci velí autonomní nervová soustava. Ta ovládá veškeré orgány a funkce s nimi spojené -  krevní tlak, motilitu střev, vyprazdňování močového měchýře, regulaci tělesné teploty apod. 

Vlastností nervové soustavy je pulsace, podobná pulsaci srdce, není jim však ovládána. Je to právě naopak. Je pomalejší a oddělená od kardiovaskulárního systému.

Onu pulsaci je schopen terapeut vnímat, podpořit ji a tím podpořit celkovou vitalitu a sebe regulaci klienta = podpořit rekonvalescenci, prevenci, psychiku atd.

Pulsaci, říkáme primární respirace, projevuje se v pravidelných rytmech a je to základní indicie o zdraví systému.

Za ty roky mám vypozorováno, pokud člověk prochází náročnou situací, prožije trauma, šok, žije pod neustálým a chronickým stresem, je u něj diagnostikováno autoimunitní onemocnění, zvláště pak u lidí s nádory - primární respirace nefunguje.

Lidské tělo je živý celistvý systém, kraniosakrální terapeut uvolňuje napětí uložené v hlubokých vrstvám a tím pomáhá systému se znovu uvolnit a převzít moc nad svým tělem a jeho funkcemi.

Kranio není určeno pro ty, jež řeší své zdravotní problémy pilulkou a přesouváním odpovědnosti na lékaře, terapeuty a čekají na zázraky !

Kranio  dokáže pomoci v řadě psychosomatických potíží - jako jsou bolesti zad, hlavy, syndromy vyhoření, nespavost, umí léčit hluboké traumata a šoky,deprese....

Je třeba počítat, že tělo má svůj rytmus a moudrost, kterou je třeba respektovat a jít s ní ruku v ruce.


Ing. Pavla Moravcová 

BCST Terapeut Pulsace - primární respirace. Mozkomíšní mok je součástí nervové soustavy. Magnetická rezonance zachytila jeho tep, který není ovládán srdcem. V centru mozku, respektive v oblasti, kde se nalézá nervový systém a jeho centra není přívod krve. Vše je striktně odděleno. Mozkomíšní mok se filtruje z krve a zůstává po celou dobu od ní oddělen. Vyživuje centra mozku a mozkomíšní nervy. Má i svou specifickou duchovní funkci, nese v sobě fotony světla. Je tekutým světlem a je to právě on, který se rozzáří během ošetření a klienti to vnímají, jako by se ji rozsvítilo světlo před očima. Nejvyšší centrum řízení našeho těla, ducha i mysli. 

PRIMÁRNÍ RESPIRAČNÍ MECHANISMUS