Proč ztrácíme řeč a schopnost si pamatovat?

25.04.2021

Lidský mozek je dokonale navržený kompaktní celek, kde každá část mozku, má svou specifickou úlohu a jedna druhou dokonale doplňuje. My konáme, tak, jak myslíme a jak cítíme - to je tkz. KOHERENCE.

Cítíme-li se ve stresu, pod tlakem, máme-li vnitřní strach, tak jednotlivé části mozku přestanou mezi se sebou navzájem komunikovat. Čím větší intenzita zážitku a dlouhodobost, tím větší dopad na náš mozek a chování. Centrum řeči a paměť bývají zasaženy jako první, Jsou to varovné signály těla, zastav, zpomal a podívej se na svůj život z blízka.

Pokud to dlouhodoběji přehlížíme, tělo vypne, dochází často k tkz. posttraumatické stresové poruše a řadě jiných psychosomatických projevů jako jsou bolesti zad, nespavost, extrémní napětí v těle, migrény, problémy s menstruací, deprese, úzkosti ......kdy Vám lékaři předepíšou jen léky, které nic neřeší. Jen vypínají kontrolku, která bliká, dochází Ti olej, udělej s tím něco nebo zadřeš motor.

Je-lit tenhle stav dlouhodobý začnou jednotlivé části mozku zakrňovat. Ty nervové spoje mezi částmi mozku přestanou fungovat. To je důvod proč léčba posttraumatické stresové poruchy, ale i řady psychosomatických projevů trvá. Mozek se znovu učí být celiství, učí se znovu pamatovat, spojovat obrazce do vět, propojovat jednotlivé části navzájem, tělo se znovu učí pocitu bezpečí a radosti!!!!!J

e to má osobní zkušenost, cesta kterou jsem prošla a díky Kraniu si troufám říci, že vím co se děje v těle, jak to funguje a jak z toho ven.

Mozek má neuvěřitelnou schopnost neuroplasticity, umí se navrátit do původního stavu. Jsou k tomu potřeba určité podmínky.

Stačí jediné - snížit napětí v těle, znovu cítit pocit bezpečí, pak se začne vyrovnávat vnitřní dynamická rovnováha a znovu se nastolí vnitřní řád, který je zárukou vnitřního klidu a života v radosti a zdraví.

Návrat ke zdraví i radosti je skrz Kraniosakrální Biodynamiku.


Začínáme 3.5 

Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

Udělejte svůj první krok k vyléčení právě dnes!

Domluvte si se mnou svůj termín ošetření.