Psychika a trávení jedno jsou!

08.04.2020

Věděli jste, že břišní dutina skrývá stejný počet nervových spojení jako mozek? že se jedná o samostatně myslící část těla? že  více informací proudí od trávícího systému směrem k mozku, než naopak? 


Trávicí soustava je náš druhý mozek, je to část těla, která zpracovává veškeré pocity, náš kontakt s vnějším světem. Je to místo, kterého se dotýká, nemůžeme-li něco strávit. Místo, kde se vytváří naše nálada a imunita.

Znáte to šimrání kolem břicha, ten divný pocit, když se Vám něco nezdá? 

To je přesně JAZYK TĚLA, který nás upozorňuje, že něco není v pořádku. Jak často jej přehlížíme a posléze se divíme, že nám není dobře. 

Je to místo intuice.

Dlouhodobá neschopnost něco strávit, s něčím se smířit, uchránit sebe sama (oblast žaludku) vede ke stažení, s tím souvisí, špatné prokrvení a špatné výživě buněk dané oblasti. Což posléze vede k různým psychosomatickým projevům, časem k samotnému onemocnění. 

Jednoduše se zde zastaví život (pohyb), podobně jako nyní v době pandemie.

Vězte, že pod ním stále pulsuje a stačí se s ním jen propojit. 

To je princip Kraniosakrální Biodynamiky, naladit se na rytmus Dechu života, na hluboký rytmus těla, který je schopný uvolnit tyto spasmy.

Kraniosakrální terapeut přivádí Dech života do míst, kterými přestal plně proudit a tím obnovit podmínky samotného života a zdraví.

Moc děkuji paní Marii za sdílení. 

Terapie mi nastartovala léčení žaludku. Do té doby jsem nemohla vynechat Omeprazol, byť jsem se o snižování dávek mnohokrát pokoušela. Teď už jej prakticky neberu, nebo jen výjimečně. Dva roky jsem nemohla vit. C, nic ani malinko kyselého a různé další potraviny včetně spousty zeleniny, ovoce, čaje s kofeinem,... Teď už mohu jak vit. C, pár kapek citrónu do vody či naředěný džus, mandarinku. Vychutnávám to jako požitek :-).

Obnovte proud života ve Vašem těle :) Tělo i psychika Vám určitě poděkují :)


Ing. Pavla Moravcová

BCST Terapeut

Léčba psychosomatických potíží

Tel. 702 439 143

Za vším hledejte  plně flexibilní, pulsující autonomní nervovou soustavu!