Riziko onemocnění a sebe regulace

17.02.2020

Bolesti zad, nespavost, únava...

Zas o znovu signály těla, jež naše tělo neúnavně vysílá, aby nás upozornilo!

ZPOMAL, ODPOČIŇ SI, PROTÁHNI SE, PIJ KVALITNÍ VODU A DEJ SI POZOR CO JÍŠ, MÁŠ KOLEM SEBE LIDI, SE KTERÝMI JE TI DOBŘE, ŽIJEŠ ŽIVOT, KTERÝ TĚ NAPLŇUJE ?

Bolesti zad, pocit napětí, únava atd. První varovné signály, kdy začínají selhávat sebe regulační mechanismy v těle. Záleží, jak dlouho je budeme přecházet, než onemocníme něčím daleko vážnějším.

Sebe regulační mechanismy jsou základem nejen zdraví, ale i spokojeného a naplněného života.

Základní mechanismus udržující tyto síly je Kraniosakrální systém, uložený mezi lebkou a kostí křížovou, který ovládá naši nervovou soustavu, včetně mozku.

Základem je střídání nádechu a výdechu, akce a reakce, práce a odpočinku. Analogii nalezneme všude přírodě, vše má svůj rytmus, řád a své místo.

V našem těle jsou všechny části postaveny na principu duality. Denní rytmus - bdění, spánek, tep srdce, tep dechu, pulsace mozku, pulsace nervové soustavy, výživa buňky, peristaltika střev, každý vitamin má svůj protějšek atd.

Dokonale navržený mechanismus, kterému není třeba co dodávat nebo ubírat. Ví, přesně co a jak má dělat.

Klíčem k uzdravení je nastavit tělu ty správné podmínky, aby se tak mohlo dít. Rychlost léčení záleží na síle systému (buněčné energii), míře poškození a zahlcení systému. Tzn. Jak moc je systém rozladěn.

Pokud je systém v pořádku tělo lze vnímat jako jednu kapku gelu, která se pravidelně nadechuje a vydechuje. To má přímou souvislost s fungováním nervové soustavy, mozku, metabolismu buněk, hormonální soustavou, ale také vším, co se nám v životě děje a jak se cítíme. 

Pokud ne, systém lze vnímat jako cosi neohraničeného, tmavého bez hranic, uvnitř čehosi panuje obrovský chaos a primární dech (buněčný dech) se neprojevuje. To je známka toho, že sebe regulační mechanismy nefungují správně.

Jsem člověk, který musí mít některé věci podloženy i vědecky. Měla jsem štěstí, že mne před roky vstoupila do cesty Mitochondriální a Bio regulační medicína, která je schopna přesně tohle změřit a nastavit i léčbu. Klienty, které vnímám hodně vyčerpané, odesílám zde. Vlastní síla systému, už není schopna se navrátit do stavu, kdy by si tělo pohlídalo, aby neonemocnělo nebo se s nemocí samo popralo.

Mitochondriální a Bio regulační medicína je v západní Evropě součástí klasické lékařské medicíny a získává na popularitě díky svým prokazatelným výsledkům.

I zde začínají chápat, že základem je mít silný a zdravý systém, který je schopný se sám o sebe postarat. Není třeba dodávat nic chemického, jedovatého do našich těl, je potřeba kvalitní výživa, voda, vzduch, pohyb, radost, odpočinek a lidi, se kterými je Vám dobře. Pak bude naše tělo silné a zdravé.  

Kraniosakrální Biodynamika slouží jako nástroj prevence a nápravy, kdy už tělo začíná oslabovat.

Jedna z referencí, kdy stačily 4 ošetření, aby tělo a psychika začala lépe zvládat pracovní nápor a dala přežít dotyčné hektické daňové období

Kraniosakrální biodynamika mi přináší klid a oproštění se od starostí všedních dnů. Obzvláště tedˇ v náročném stresovém daňovém období. Kdy mi velmi pomáhá zvládat pracovní stres a napětí po psychické stránce. Od problémů, které mne dříve pohlcovaly si držím odstup. A v neposlední řadě - od věčného sezení u počítače mi ulevuje od bolestí zad a krční páteře především. Děkuji 


Ing. Pavla Moravcová

BCST Terapeut