Špatná dětská psychika, agrese, demotivace co je příčinou?

25.04.2024


Stav autonomního nervového systému x míra zahlcení a jeho důsledky.  Odtud pramení veškeré problémy u dětí, co se psychiky a soustředění týká, včetně agrese a apatie. Příkladem může být dostupnost frontálního cortexu, což je část mozku za čelem, který souvisí s myšlením, pamětí, soustředěností. 

S funkcemi mozku, které dítě potřebuje do školy, aby bylo schopno se učit. Když si prohlédneme tabulku uvidíme míru zahlcení nervového systému a vliv na řadu funkcí.

Nervový systém řídí dvě větve parasympatikus a sympatikus a Ty by měli být za určitý časový okamžik v rovnováze. Záleží jak, který systém zareaguje, některý více sešlápne brzdu jiný jde do aktivní, sympatické reakce, dle konstituce člověka.

Jsou 3 úrovně zahlcení, první úroveň je normální život, kdy musíme být schopni zvládat výzvy, je to naše schopnost adaptace, schopnost přizpůsobit se změně.

Pokud je to na nervový systém moc začne převažovat jedna nebo druhá větev. V tabulce můžeme vidět, že to má dopad na svaly, na dýchání, na srdce, tlak v očích, tlak, myšlení a chování.

Když vezmeme příklad zapojení čelního laloku, tak ten je přímo závislý na stavu nervové soustavy. Je-li příliš zahlcená vypíná se a v ten moment nejsme schopni se cokoli učit, vnímat, soustředit a ještě větší tlak na výkon na učení se celou situaci jen zhoršuje

Sama jsem zažila kombinaci hypo a hyper freeze (zamrznutí), kdy mne doslova a do písmene v jeden moment selhal mozek, tělo.

Trvalo mi řadu let, dostat se zpět.

Většina dětí v dnešním světe je bohužel v tomhle stavu, mobil, velmi agresivní hry, zaneprázdnění rodiče, to vše přispívá k tomuhle stavu. Jaká je cesta ven?Určitě zpomalit, neklást na dítě další a další požadavky, rodina, kvalitní jídlo. Z těch terapeutických věcí jsou to hry Empower the child Bohemia, která cíleně pracuje na rozpuštění napětí v těle, pak určitě Kraniosakrální Biodynamika, která pracuje se stresovou kaskádou v těle a umí velmi účinně pomoci a buněčná medicína, která dodá tělu látku rychleji se se zamrznutí dostat ven.

Ing. Pavla Pavla Moravcová 


Tabulka projevů autonomního nervového systému na stres.

Rezervace na ošetření Kraniosakrální Biodynamikou