Stresové hormony jsou návykové

06.06.2021

V naší druhé lekci nám Dr. Joe Dispenza odhalí, proč je pro nás tak těžké uskutečnit v našich životech nějakou změnu - i když si ji opravdu z celého srdce přejeme. Jak se dozvíš, mnoho lidí je závislých na životě, jaký ve skutečnosti vůbec nechtějí - nebo dokonce na životě, který si sami nezvolili.

Dr. Joe nám s pomocí principů kvantové fyziky velice srozumitelně vysvětlí, jak můžeme přeladit svou energii tak, abychom se mohli propojit s "neomezeným polem možností", v němž se odehrává ta opravdová změna. Běžně používáme velkou část naší energie k tomu, abychom reagovali na stres a různé méně nebo více závažné situace, které v našich životech vytváří nátlak a napětí.

Jak nám Dr. Joe vysvětlí, stresové hormony jsou vysoce návykové a již bylo dokázáno, že jsou příčinou celé řady nemocí a zdravotních potíží. Často používáme naše problémy a životní okolnosti k posílení naší závislosti na těchto negativních emocích, abychom vůbec něco cítili.

Tím pádem je jakákoli změna ještě složitější, protože nefunkční vztah, práce, kterou nesnášíme, nebo jiná emocionálně negativní situace vede k uvolňování návykových chemických látek v těle.

Jakmile tě zaplaví stres, už nejsi tvůrcem a nemůžeš se soustředit na svou budoucnost. Žiješ pak v režimu přežití, primitivním emočním stavu, který spouští instinktivní reakci "bojuj nebo uteč".

Tato stresová reakce je způsobena tvými myšlenkami - když to otočíme, znamená to také, že svou energii můžeš přesměrovat do nového energetického pole plného možností - a to tak, že změníš své myšlení.

Videa k dispozici ZDE