Migréna a láska sama k sobě?

09.03.2020

Když bolí trojklanný nerv,  vytváří bolest, která patří k těm hůře snesitelným. Máte pocit, že by jste celý svět zavřeli a vy se zahrabali nejlépe sto sáhů pod zem.

Minule jsem se zmínila jak velmi úzkou souvislost má se vztekem, zlobou, kterou jsme uzavřeli sami v sobě. Článek ČELIST JAKO SENZOR POTLAČENÉHO VZTEKU.

Trojklanný nerv (Nervus trigeminus) je pátý kraniální nerv. Jeho úkolem je zajistit citlivost ústní dutiny, včetně zubů a nosní dutiny. Kromě toho zajišťuje funkčnost motorických funkcí a inervaci žvýkacích svalů obličeje. 

Trojklanný nerv začíná v zadní lebeční jámě, odkud vycházejí tři větve. Ty se nacházejí po obou stranách hlavy. Každá větev zabezpečuje citlivost různých partií. 

První větev prochází očnicí, druhá horní čelistí a třetí dolní čelistí. Zabezpečuje komplexní transfer vzruchů citlivosti a bolesti do mozku a centrální nervové soustavy. 

Na obrázku lze vidět, jak velikou oblast hlavy inervuje. Záleží jen na tom, kde je naše hlava nese nejvíce neuvolněného napětí.

Pokud je nerv inervován zaťatými svaly díky vzteku a nebo naopak zažíváme-li neustálý vnitřní strach, který vytváří impulsy ze strany mozkového kmene, stávají se kraniální nervy velmi citlivé.

Každý impuls jak z vnějšího (chlad, vánek, zima, sluníčko), tak vnitřního prostředí            (strach, vztek) vytváří nepřetržité impulsy, které vedou k bolesti.

Klíčem je uvolnit napětí, emoce, které vytváří napětí ve tkáních, ale zároveň najít to, co je mé a přiznat si situaci, která napětí vytváří a tu změnit.

Nezměníte-li bohužel bolest a problémy přetrvávají nebo se časem navrátí. Sami sebe můžeme oklamat, nelze však oklamat naše tělo a reakce, které nám vždy řeknou, zda jsme či nejsme v souladu sami se sebou.

S tím umí velmi účinně pomoci Kraniosakrální Biodynamika. 

I já trpěla silnými migrénami v období, kdy jsem popírala samu sebe a své potřeby. Žila jsem  tak, abych se zalíbila všem okolo, aby mne milovali, abych získala lásku.

Zapomněla jsem na to, že pokud nebudu milovat samu sebe, nikdy mne nemůžou milovat Ti ostatní. Mé tělo mi to dalo náležitě najevo. Naštěstí jsem pochopila a migrény jsou minulostí.

Ráda Vám zodpovím Vaše dotazy, kontaktovat je mne možné na telefonu 702 439 143, emailem olsavska.pavla@centrum.cz či na messengeru Kraniosakrální Biodynamika Žamberk, či Pavla Moravcová.Ing. Pavla Moravcová, BCST terapeut

Léčba psychosomatických potíží

Tel. 702 439 143