Úzkost, únava, deprese a kvasinky?

02.01.2021
Málokdo ví, že Kandida může být příčinou DEPRESÍ, ÚZKOSTÍ, ÚNAVY, EKZÉMŮ, ALERGIÍ.
Jak je to možné? Emoce, vznikají na základě stavu našeho vnitřního prostředí. Čistota střev a vyvážená mikroflóra jsou základem. Ve střevě se tvoří hormony štěstí - serotonin a jiné. Máme-li střeva napadené Kandidou, serotonin, hormon dobré nálady se přestane vyrábět.


Kandida je součástí střevní mikroflóry, ale pokud dojde k narušení její rovnováhy, začíná se nekontrolovaně množit. 


Kandida je jednobuněčná houba, která tvoří část naší mikroflóry spolu s dalšími živými organismy. Pokud je mikroflóra v rovnováze, lidskému tělu nevadí a kandida nám neškodí.

Problém nastává tehdy, dojde-li k nerovnováze střevní mikroflóry. Což může způsobit řadu problémů, včetně vážných poruch až po napadání orgánů a celého lidského těla.

Příznaky a projevy kvasinkové infekce

Kandidóza se může projevit snad kdekoliv na těle. Na povrchu těla však bývá častěji registrována.

Projevy, u kterých bývá často hledána neúspěšně jejich příčina (na kandidózu se při hledání diagnózy často zapomíná), jsou bolesti hlavy a kloubů, alergie, chronické záněty, únava, deprese, bolesti nervů..

Na kůži: se projevy kandidózy objevují především v kožních záhybech (za ušima, ústní koutky, podpaží, pod prsy, v oblasti třísel, na vnějších pohlavních orgánech). K projevům patří svědění, pálení, zarudnutí, ekzémy, tvorby puchýřků.

Nehty postižené kandidózou jsou typické pro cukrářky. Nehty získávají barvu jako má jejich přečnívající konec (bělavá, žlutavá), ze spodu se stávají drolivé, jsou lámavější, může docházet k jejich uvolnění z lůžka.

Z trávicí soustavy bývá nejčastěji postižena:

Dutina ústní: často dochází k tvorbě aftů, jazyk je bíle povlečen, z úst vychází zápach (který však pochází spíše ze žaludku), nepříjemná chuť v ústech.. podle bílého povlaku v dutině ústní je tato nemoc nazývána také moučnivka.

Jícen, žaludek, střevo: říhání, potíže při polykání, nadýmání, střídání průjmu a zácpy, svědění či pálení konečníku, nevolnost

Pohlavní orgány: (pochva, děloha, ) projevy kandidózy na pohlavních orgánech jsou velmi nepříjemné, ale bohužel velmi časté především u žen. Typické je svědění, tvarohovité výtoky, opakované záněty pochvy či dělohy jako následek kandidózy. U mužů se příznaky kandidózy (začervenalý penis, pálení předkožky, bolesti varlat) objevují později, často jsou jejich pohlavní orgány projevů kandidózy ušetřeny.

Močové cesty: obzvlášť u žen jsou časté opakované záněty močového měchýře při onemocnění kandidózou. (napadeny mohou být také ledviny, močovody či močová trubice)

Vlasy: křehké suché vlasy (pokožka hlavy suchá či naopak mastná), tvorby lupů, padání vlasů, nadměrné maštění vlasů

Dýchací soustava: kandidózou mohou být postiženy všechny její části

Lymfatická soustava: kandida může v horších případech vycestovat ze střev pomocí GALT (se střevem sdruženou lymfatickou tkání) do lymfatického systému. Může tedy zasáhnout i lymfatické uzliny, což se projeví jejich zduřením..

Psychika: kandida může proniknout i k nervové soustavě. Následkem bývají deprese, únava, poruchy koncentrace, zmatenost, nespavost.

Únava

Co způsobuje kvasinky?

  • Stres
  • Antibiotika (Lékaři v západní Evropě doporučují k jedné dávce antibiotik, přidat trojnásobnou dávku probiotik)
  • Cukr
  • Bílá mouka, kynuté potraviny
  • Chemické potraviny, polotovary - majonézy, kečup...všechno kde jsou stabilizátory, které stabilizují vše, co je v mikroflóře obsaženo. Včetně samotné kandidy
  • Jakýkoli alkohol

Co Kandida miluje?

Teplo, vlhko a potravu (cukr, mouku, víno, alkohol, plísňové sýry,nakládané sýry atd.), oslabený organismus (překyselený organismus, léky, antidepresiva). Miluje místa, kde podobné podmínky může najít (oblast kalhotek, podpaží, dutina ústní, urogenitál, tlusté střevo, konečník, pod prsy apod.). I dětské koutky často nejsou příčinou nedostatku vitamínu D, ale projevem rozmnožených kvasinek v těle.

Co je zrádné?

Je přenosná z partnera na partnera, pohlavním stykem, dotekem, na ručnících, houbách. V místech kde je vlhko.

Vyvolává chuť na sladké, dokáže ovlivnit mozek, aby vyslal signál, že máme chuť na sladké! Protože se potřebuje najíst.

Léčba je kombinovaná a dlouhodobá!

Léčba kandidy potřebuje vytrvalost a vůli změnit svůj životní styl, včetně stravování.

Důležité je vyhnout se všem potravinám, které kandida miluje, cukru, jakéhokoli druhu, včetně medu, sirupů, ovoce atd. Bílé mouce, kynutému pečivu. Alkoholu, včetně vína, které vzniká právě kvašením a kvasinky jsou zde plně přítomné. Tvrdý alkohol odmašťuje sliznici střeva, kde se pak kvasinka ráda množí. Nakládané sýry, hermelíny, nivy.

Pokud je to možné minimalizovat užívání léků, antidepresiva silně překyselují organismus, kortikoidy na první dobrou utlumí svědění a pálení, ale v druhé fázi se po nich nekontrolovaně začnou množit. Kortikoidy určitě vypustit, je řada alternativ místo nich.

STRES - zásadní roli v boji s kvasinkami, je naše vnitřní rozpoložení a míra stresu v organismu. Ta produkují nadměrné množství stresových hormonů. Pokud se sníží jejich tvorba, tělo se stává silnějším a odolnějším. Stres vytváří velmi kyselé prostředí, které kandida miluje, snížením stresu přestáváme vytvářet vhodné podmínky pro její výskyt.

Snížení stresu je jedním z hlavních pilířů celého léčení. Nepotřebujete cukr, alkohol, aby jste se uvolnili, protože jste vnitřně v klidu. Kraniosakrální Biodynamika je jedna z metod, která velmi účinně snižuje míru stresu v organismu.

Svým klientům doporučuji i CBG olej, což je přírodní, bezpečná, netoxická a nenávyková forma antidepresiv.

Co ano?

Kvašená zelenina, pickles, kořenová zelenina, celer - kandida nenávidí celer a prebiotika.

Léčba a dávkování. Jak na léčbu Candidy, co jsou zabíječi kandidy, fáze léčení, dávkování, jaké prostředky použít pro děti, pro dospělé, co použít jako velmi rychlou pomoc akutního svědění, jaká je nechemická varianta pro těhulky a řadu jiných velmi přínosných informací je možné shlédnou na videu Mgr. Olgy Bečvářové, které je dostupné v naší Akademii zdraví.

Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

Zdroj. Mitochondriální a Bioregulační medicína, Kvasinková infekce: příznaky, léčba (kandidóza) - Vitalion.cz

Udělejte svůj první krok k vyléčení právě dnes!

Domluvte si se mnou svůj termín ošetření.