Sluneční brýle na nose = žádná tvorba vitamínu D v těle

13.11.2020

Dnes malé nahlédnutí do naší domácí lékárny v rámci služby Mitochondriální a Bioregulační medicíny. Zas a znova vitamín D, který si získává u mne stále větší oblibu.

Zařadila jsem jej pravidelně sobě i mým dětem minulý rok a od té doby úplně odezněli ještě sem tam přicházející zelený rýmy a nachlazení mých dětí.  První velký zlom nastal v boji s nachlazením s pravidelným přírodním vitaminem C (kyselina askorbová a flavanoid).

Co jste pravděpodobně o VITAMINU D nevěděli:

- snižuje pravděpodobnost vzniku některých nádorů až o 77 %

- stojí v první linii imunitní reakce

- je prokázáno, že většině populace chybí

- tvorba Vitamínu D je závislá na funkčnosti hormonální soustavy, pokud není v krvi dostatek pohlavních hormonů, tělo jej není schopno syntetizovat i pokud by jste byli celý rok na sluníčku

- černé brýle při pobytu na slunci zabraňují tvorbě vitaminu D, neboť mozku signalizují stín a ne sluneční svit. Tím se v těle nespustí produkce vitaminu D. Pokud v létě nosíte sluneční brýle, bohužel jste si  žádný vitamín D nevytvořili.

- vitamin D chrání každou molekulu, respektive vytváří její silnou membránu, tím zabraňuje virům jejich snadnému vniknutí dovnitř, čímž mírní intenzitu a průběh onemocnění.

Dávkování: USA norma pro dospělého jedince je 5 000 IU na den, určitě min. 2000 IU na den je skvělá volba pro sílu a odolnost organismu. Evropská norma je bohužel nedostačující.

Zdroj. Mitochondriální a Bioregulační medicína