Vitamin D reguluje geny a snižuje výskyt nádorů až o 77%

29.06.2023

Velký mýtus jež  nás celý farmaceutický a kosmetický průmysl víc jak desetiletí krmí je, že slunce škodí! Opak je pravdou, již staré pořekadlo říká: "Kam nechodí slunce, tam chodí lékař". Všechny opalovací krémy podporují obrovský nárůst nádorů kůže! Ne sluníčko, ale opalovací krémy stojí za obrovským boomem nádorů kůže!

Slunce pro nás přináší paletu velmi zdravotně prospěšných frekvencí. 

UVA - tomuto vděčíme za krásné opálení, je pravda musíme vědět, jak se přirozeně a bez toxicity pečovat o naší kůži

UVB - vytváří v našem těle životodárný vitamin D, bez kterého nefunguje imunita, neregulují se geny, mitochondrie se nedobíjejí, nefunguje metabolismus vápníku a řada jiných zásadních procesů v těle!

Infračervené záření -  léčivé teplo, které prohřívá naše tělo to podporuje imunitu a celkovou obranyschopnost

Pro maximální tvorbu vitaminu D v těle, je klíčový úhel dopadu slunečních paprsků a čas, kdy se těmto paprskům vystavíte. Ideální poloha je poloha v leže.

Maximální dávku vyrobí Vaše tělo, pokud se vystavíte slunečním paprsků právě v  době od 12 -15 hod. Vidíte, jak cíleně s námi manipulují a vytvářejí programy, jež jdou proti našemu zdraví?

V poledne dochází k maximální intenzitě těchto paprsků, nejde o to se spálit, jde o to se na 20 min a dle typu pleti vystavit těmto blahodárným paprskům. Jde o tkz. sluneční lázeň, kterou využíval již Priessnitz a mnoho dalších odborníků na zdraví!

Velmi zajímavým faktem je, že pro tvorbu vitamínu D, potřebujete cholesterol. Tady se setkáváme s cíleným útokem farma lobby na  sebe léčivé mechanismy těla, které naše těla udržují v dobré kondici.

Statiny a látky na cholesterol jsou ve velkém lékaři předepisovány, dokonce jsou za to odměňováni, když předepíší určitý počet léků za měsíc. Přitom hladina cholesterolu byla záměrně snížena ze 7 pod 5 jednotek v průběhu posledních 50let!

Pokud nemáte dostatek cholesterolu, nevytvoří Vaše tělo vitamin D, je blokována buněčná energie ATP a Vaše imunita, jde rapidně ke dnu. Nemluvě o obrovském dopadu na Váš mozek, který bez cholesterolu nemůže fungovat.

Funkce vitamínu D v těle:

Vitamin D je hormon a je absolutně klíčový pro naše tělo a tělo si jej ukládá do zásoby. Drtivá většina populace trpí jeho nedostatkem!

1. Vitamin D je důležitý pro podporu metabolismu vápníku a fosforu. Vitamin D umožňuje transport těchto minerálů do krve.

Pro správnou vstřebatelnost vitaminu D z krve do kostí, je potřeba přidat vitamin K2, který zabudovává vápník do kostí. Jinak se může stát, že se začne vápník ukládat do cév, žil atd. a to nechceme. 

Odtud vychází doporučována hodnota 400IU na den, nicméně to je velmi nízká hodnota a je určena pouze pro metabolismus vápníku a fosforu.

Vápník je klíčový vápník je základním stavebním prvkem pro zuby i kosti, ale i pro celou řadu chemických procesů v těle. Uplatňuje se například při srážlivosti krve, zajišťuje přenos nervových vzruchů, ovlivňuje funkci svalů včetně toho srdečního, hraje klíčovou roli při pohyblivosti spermií a zajišťuje tvorbu důležitých hormonů i enzymů.

Fosfor  se účastní přeměny cukrů, tuků a bílkovin, přenosu energie. Spolu s vápníkem tvoří hlavní součást kostí a zubů. Zajišťuje také udržení pravidelného srdečního pulzu a je také potřebný pro mozek a nervovou tkáň celkově. Má také protizánětlivý účinek při hnisavých zánětech, pomáhá při bolesti žilního systému, reguluje správnou funkci ledvin.

2. Vitamin D reguluje imunitní systém.

Díky vitaminu D jede imunitní systém na plné obrátky. Každá buňka v těle má receptor na vitamin D. Vitamin D je součástí 1 linie imunitního systému a výzkumy prokázali, že snižuje riziko některých nádorů až o 77%.

Pro imunitní systém je potřebná denní dávka min. 4000IU na den!

3. Vitamin D působí silně protizánětlivě a je klíčový při léčbě autoimunitní onemocnění

4. Vitamin D reguluje geny! Řídí přes 1000genů v našem těle!

5. Hladina vitamin D je klíčová pro tvorbu buněčné energie, vitamin D podporuje chod mitochondrií (elektrárny buněk).

6. Vitamin D opravuje poškozené geny a tím zpomaluje proces stárnutí

7. Vitamin D souvisí s dobrou psychikou

Malé shrnutí - vitamin D reguluje našeho vnitřního lékaře (imunitní systém), pomáhá našim kostem, zubům, páteři a pomáhá produkovat buněčnou energii a celkově chrání proti všem civilizačním onemocněním!

Význam stresu, játra  a vitamin D

Aby se vitamin D zabudoval správně do buňky, je potřeba tkz. vazební protein, který vzniká v játrech. Bohužel dnes jsou játra velmi silně zanešená jednak toxicitou vody, jídlem, léky, chemtrails a hlavně jaterní výkonost snižuje rapidně stres, strach!

Stresová kaskáda na ose hypothalamus - hypofýza - nadledvinky (HPA) je hlavní regulačním mechanismem pro samo léčivé síly těla. Pokud je vystavena chronickému stresu podepisuje na každém procesu v těle, včetně psychiky. Snížit přílišnou aktivaci na ose HPA dokáže Kraniosakrální Biodynamika.  Rezervovat si svůj termín můžete ZDE

Suplementace vitaminu D - vždy v kombinaci s K2

Je fajn si nechat udělat krevní odběr a zjistit množství vitamínu D v krvi. Bohužel drtivá většina populace má nedostatek vitaminu D.

Pokud Vám vyjde hladina menší než 30 jednotek, je potřeba nasadit 10 000IU po dobu deseti dnů, aby jste doplnili hladinu.

V potravinách se vitamin D vyskytuje pouze u potravin, kde se zvířata chovají venku a to máslo, vejce. Ovšem odtud dostaneme pouze hladinu pro metabolismus vápníku a fosforu, ne však pro imunitní systém.

Vitamin D - 2000IU/tb, 60tb - 137Kč

Vitamin K2, 60tb - 218 Kč


Chcete-li nakupovat svůj vitamin D za tyto ceny, ozvěte se na 702 439 143, olsavska.pavla@centrum.cz , FB Pavla Moravcová a ihned můžete nakupovat za tyto skvělé ceny! 

Zdraví je jednoduše na dosah! Učte se s námi jak na to!


Jak na správné slunění?

Vnější ochrana 

Hydratace pleti - za mne luxusní záležitost, kterou používám i u moře je peptidové sérum, které velmi silně hydratuje a v kombinaci s Golden oil (100% přírodních, nerafinovaných olejích z kořenů mrkve, mandlí, rýže, malinových jadérek, pšeničných klíčků a oliv)  či olivovým, kokosovým olejem či bambuckým máslem.

Vnitřní ochrana

I kůže má své sebe regulující mechanismy, které je fajn v létě určitě podpořit. Podpoříme tím i nádherné opálení. Jedná se o antioxidanty, která chrání naší pokožku zevnitř.

Beta carotene Star, 60tb - 191Kč

Vitamin E , 60tb- 191Kč

Cell Guard, 60tb  - 328Kč

Zinc Star, 60tb - 137Kč

Sellenium, 60tb - 82Kč

Carnosin, 60tb - 728Kč

Přirozeně se vyskytující antioxidanty přírody - maliny, borůvky, ostružiny, acerola, rybíz, angrešt, meloun ...... Chcete-li nakupovat svůj vitamin D a jiné za tyto ceny, ozvěte se na 702 439 143, olsavska.pavla@centrum.cz , FB Pavla Moravcová! Zdraví je jednoduše na dosah!

Zdraví je jednoduše na dosah! Učte se s námi!


Ing. Pavla Moravcová 

BCST terapeut, Kraniosakrální Biodynamika

Mitochondriální a Bioregulační medicína

www.pavlamoravcova.cz


Zdroj. Ivana Stenzlova, mikrobioložka