Vyhřezlá ploténka x stres, napětí či prožité trauma

08.06.2020

Vyhřezlá ploténka je jedno z velmi častých civilizačních onemocnění, které je spojeno s naším životním stylem. K němuž patří velmi nepříjemné bolesti zad, vystřelování  a mravenčení končetin a v nejhorším případě i ochrnutí. Bývá hodně spojováno se sedavým zaměstnáním, malou pohybovou aktivitou, či nadměrným a nevhodným sportováním.

Pravda je taková, že za vyhřezlou ploténkou stojí většinou vnitřní napětí, úzkost, nadměrný stres či prodělané trauma.

Při stresu a napětí reagují kosterní svaly, které jsou navázány na obratle a ty se stahují, tím tlačí ploténku ven z meziobratlového prostoru.

Stres a napětí mění také hormonální hladinu v našem těle, s tím je spojená špatná výživa ploténky a celého pohybového aparátu. Když hormonální hladina funguje správně, naše tělo vyrábí veškeré potřebné látky pro každou jeho část. Zároveň jsou všechny látky správně vstřebávány.

Tím je zajištěno bezproblémové fungování, obnova, regenerace, pružnost a bezbolestnost.

Ploténka je díky stresu a obratlům vytlačována a díky nesprávné výživě oslabena, tím dochází je ztrátě pružnosti, "šťavnatosti" a velmi lehce vyklouzne ven.


Co s tím?

1. Snížit chronické napětí v těle (Kraniosakrální Biodynamika)

2. Regenerace (Mitochondriání a Bioregulační medicína) ploténky, pohybového aparátu a podpora hormonálního systému

3. Pohyb, protahování - za mne určitě jóga

4. Kvalitní voda a dostatečný pitný režim

Nejsem ortoped, fyzioterapeut, ale BCST terapeut, který pracuje s napětím a stresem v organismu. Vídám velmi často, když se uvolní chronické napětí v těle, jak s ním odcházejí veškeré bolesti zad, migrény, mravenčení, vystřelování do končetin atd.

Velmi často i tam, kde již byla provedena operace a žádná fyzioterapie ani operace nepomohla. Ten důvod je zcela jednoduchý, dotyčný neodstranil chronický stres a napětí v těle. Ploténka neměla dostatek místa vrátit se zpět, nebyla dostatečně pružná reagovat na tahy a tlaky. Kosterní svalstvo je stále napjaté, hormonální systém v nerovnováze a příčina neodstraněna. Je otázka času, kdy se bolesti vrátí, ale řeknou Vám, že je to normální - NENÍ.

Kraniosakrální Biodynamika spolu se speciálně navrženou léčbou Vás může navrátit do normálního stavu bez bolesti. 

Co se týká vyhřezlých plotýnek je potřeba počítat cca s rokem léčby,  která bude vyžadovat pravidelnost a trpělivost.

Odměnou Vám můžou být záda bez bolesti, často i úplné odstranění diagnózy a hlavně návrat k normálnímu životu.

Významným BONUSEM je zlepšení PSYCHIKY.  Díky změně napětí v těle, dochází ke změně v produkci hormonů. Místo adrenalinových s bojem a strachem spojených hormonů, tělo začne vyplavovat hormony lásky a štěstí.

To přináší  radost do života, zlepšení spánku, lehkost, zpomalení, vnitřní jistotu a důvěru v život, zlepšení vztahů, sexuality a řadu jiných.

Dovolím si za sdílet dvě reference, jež se pojí k prožívanému stresu a napětí v těle:

VYHOZENÁ ČELIST: Kranio určitě doporučuji, protože už poprvé jsem vnímala, že se něco děje, vždy se něco posunulo a po 4. návštěve, kdy jsem měla už 1,5 roku vyhozenou čelist a tvrdili mi, že operace bude jediné řešení, je čelist zpět.Takže mooooc děkuji 👍👍👍🤗

Na Kraniosakrální Biodynamice jsem se dostal na doporučení kamaráda, kdy jsem potřeboval pomoc při psychických a zdravotních potížích. Velký psychický tlak v zaměstnání, nemoc syna, která zasáhla celou rodinu, mé dlouhodobé bolesti po operaci páteře a ztráta chuti do života.

Těžko, opravdu těžko se popisuje, co moje tělo samo se sebou dělalo již po první návštěvě. Nyní jsem téměř bez bolestí, psychicky vyrovnanější a silnější řešit problémy. Kdo tuto terapii neprožil, nepochopí. Je to opravdový start k radosti do dalšího života. Moc Vám, Pavlo, děkuji  

V případě zájmu mne naleznete v Žamberku. Během konzultace Vás vyšetřím HBS orgánovým přístrojem. Kdy zjistíme, jak si Vaše tělo stojí s látkami, které potřebuje pro zdravý pohybový aparát, jak jste na tom se stresem, nervovou a hormonální soustavou. V rámci sezení je  ošetření Kraniosakrální Biodynamikou, kdy dochází k hlubokému uvolnění stresu a napětí. Více ZDE

Krásný pohodový den 

Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

Tel. 702 439 143