Zdravé a silné srdce

21.03.2024

Srdce je bubeníkem, jež každým úderem tluče pro náš život. I ono a právě ono je závislé na na naší pohodě, na našich vztazích a zkušeností, které zažilo.

Je prokázáno, že srdce je smyslovým orgánem a je schopno si pamatovat, učit a cítit. To vše ovlivňuje jeho fyziologickou stránku a funkčnost.

Na srdci se potkávají obě dvě větve vegetativní nervové soustavy, které mu udávají rytmus pohody a radosti, spojeným se zdravím a nebo rytmus zběsilého koně, kdy se extrémně vyčerpává. 

Opět hovoříme o sympatiku a parasympatiku, stresové kaskádě a ose HPA, které velí základnímu samo uzdravovacímu mechanismu v těle, kterou velmi účinně ladí do rovnováhy právě  Kraniosakrální Biodynamika.

Srdce a naší pohodu je možno ovlivňovat od mysli ze shora, ale i od buněk od spodu nahoru. Podpoříme-li buněčnou úroveň, tělo pro nás začne pracovat a vytvářet ty správné látky.

Naše samo uzdravovací mechanismy jsou plně závislé na hladině různých přirozených  látek, jež je udržují v chodu.

Chceme-li být zdraví je potřeba tyto látky doplňovat,  srdce má své specifické, které potřebuje pro svou funkčnost od buněčné energie, přes karnitin, omegu, bio flavanoidy a adaptogeny atd. na stres, které dají pocítit vašemu srdci nový příval životní energie a sílu do dalších let.

Z vlastní praxe vím a zažila jsem klientku, kdy je možné srdce, které pracuje z 30% vytáhnout během půl roku na 75% výkonnost a vyhnout se transplantaci.

Mocné síly lidského těla pracují v každém okamžiku pro nás, jen je potřeba jim vyjít vstříc, cíleně je podpořit.


Ing. Pavla Moravcová 

BCST terapeut

Tel. 702 439 143

Online rezervace