Hormony jsou pro tělo drogou

26.10.2020

Naše vnitřní nastavení může být tak silné, že se jej vnější podmínky světa vůbec nemusí dotknout. Záleží na míře naší vědomé pozornosti a toho čemu dáváme v myšlenkách přednost. 

Proč je to tak důležité? Myšlenka vytváří fyziologickou reakci v těle, s níž se pojí pocit, emoce a naopak. To má zásadní dopad na naši hormonální hladinu, imunitu, trávení, srdce, svalovou ztuhlost....

V základu je to velmi jednoduché. Klíčem je mít mít záměr a neustále praktikovat. To je tvrdá práce. Jednou z velmi příjemných cest je hudba, skoro magicky působí ta z Vašeho mládí, ta jež jste si pouštěli, když jste byli zamilovaní, prostě ta, ke které se vážou příjemné vzpomínky. 

Pozvu Vás si udělat na chvíli čas, pustit si ji v klidu, kde nebudete rušeni. vybrat Vaši oblíbenou, vzpomenout si k čemu se pojí a plně vše procítit v těle. 

Můžete za vnímat větší teplo, větší lehkost, prostor, větší vnitřní sílu, radost....Věřte v ten moment Vaše tělo produkuje řadu prospěšných látek - od hormonů štěstí, hormonů proti bolesti, zvyšujete imunitu, podporujete trávení, srdce, mozek....a svět se stává přívětivějším místem. Je však potřeba se k tomu vracet. 

HORMONY JSOU PRO TĚLO DROGOU, pokud si dlouhodobě vytváříte stres (adrenalin, non adrenalin katecholaminy a jiné), tělo je bude vyžadovat. To je důvodem, proč nevydržíte u meditace, nejste schopni usnout a tělo navrátit přirozeně do stavu pohody....Stav pohody je moment, kdy cítíte sami sebe, svou cestu, svou hodnotu a vnímáte svět s lehkostí a radostí, byť Babiš hrozí čímkoli. Nenechte si to vzít!

Tip na písničku: https://www.youtube.com/watch?v=Kf3uxZbLE4E

Ing. Pavla Moravcová 

 BCST terapeut 

Léčba psychosomatických potíží

www.pavlamoravcova.cz