Měření srdečního rytmu HRV přístrojem KARDIVAR

Srdce nám neříká, že je s ním něco špatně. Srdce nám říká, že je něco špatně s naším tělem.

Pro koho diagnostika KARDiVARem je?

  • Máte zdravotní problémy, ale podle lékařských výsledků je "všechno v normě"?
  • Provází vás často velká únava a nedostatek energie?
  • Máte chronické nebo autoimunitní onemocnění a chcete lépe pochopit příčinu nemoci a podpořit tělo tam, kde je skutečný zdroj problému?
  • Chcete o sebe s přibývajícím věkem pravidelně pečovat a preventivní kontroly u lékaře vám připadají nedostatečné?
  • Jste každodenně vystaveni nadměrnému stresu a velké fyzické zátěži a chcete si ověřit, jak vaše tělo stres zvládá?

KARDiVAR je jedním z přístrojů, které měří variablitu srdečního rytmu (tzv. HRV - Heart Rate Variability). Míra kolísání frekvence v časovém intervalu mezi dvěma tepy vypovídá o našem biologickém stárnutí, o tom, jak dobře funguje hypotalamus - dirigent našeho zdraví.

Hypotalamus - dále mu budeme říkat "dirigent" - sídlí ve středu mozku nad prvním obratlem a je nadřazený všemu – řídí autonomní nervový systém (ANS), který nejsme schopni ovládat vůlí, ovládá 100% procesů v těle. Např. cirkulaci krve, tep srdce, dýchání a okysličování, pocit hladu a žízně, trávení, vylučování, apod.

Srdce nám neříká, že je s ním něco špatně. Srdce nám říká, že je něco špatně s naším tělem.

Dirigent řídí pyramidově pod sebou další orgány – prvním orgánem, který pod sebou má, je štítná žláza. Hormony štítné žlázy jsou tedy jeho první nástroje, kterými řídí další části autonomního nervového sytému. Hormonální systém je dokonce v hierarchii nadřazený imunitnímu systému. Pokud tedy dirigent z nějakého důvodu nepracuje dostatečně, první místo, kde "šetří", je imunitní systém, což vysvětluje nejen obecně sníženou obranyschopnost lidí, ale i vzrůstající trend autoimunitních onemocnění.

Zajímavý příběh vzniku přístroje KARDiVAR

Princip měření a vyhodnocování výsledků vychází z tradiční čínské medicíny (TČM), kde Číňané rozpoznávají 72 druhů pulsů v těle. Na základě těchto poznatků Američané vytvořili přístroj, který tyto pulsy snímá. Chtěli přístroj pro NASA, který by používali pro kosmonauty pobývající dlouhodobě ve stavu bez tíže, protože v tomto stavu tělo daleko rychleji stárne a degeneruje. Do výzkumů se pak zapojili další lékaři i Rusko a přístroj se pak dostal k dispozici pro širší veřejnost po celém světě. Jedná se o výsledek více než 60 let výzkumu.

Kardivar je přístroj certifikovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR. Používají jej 3 lékařská centra (IKEM v Praze, Ostravská Fakultní nemocnici, Masarykův onkologický ústav v Brně), několik lékařů v ordinacích, přesto, že nejde o hrazenou metodu, a také řada lidí z nelékařské veřejnosti.

MUDr. Michael Kučera je spolutvůrcem přístroje KARDiVAR. Je členem mnoha výzkumných týmů v celé Evropě i v USA. Podílí se na dalších výzkumech v oblasti Bioregulační medicíny. Paní Bečvářová, která provádí měření přístrojem Kardivar, s MUDr. Kučerou úzce spolupracuje. Pan doktor se zaměřuje zejména na dětské pacienty, problémy s autistickými dětmi a dětmi s disfunkcemi mozku. MUDr. Kučera provedl klinickou studii v oblasti mitochondriální (buněčné) medicíny a získal za tuto práci i mezinárodní ocenění již v roce 2000 IMMA – PRICE. Více se můžete také dočíst na www.drkucera.eu.

Pravidelné měření přístrojem KARDiVAR pomáhá

  • Včas rozpoznat zdravotní rizika a změny v těle, které se mohou v budoucnu projevit jako zdravotní problém (ne-moc).
  • Pochopit pochody v těle z celostního pohledu, tzn. podívat se na to, kde centrální řízení (dirigent) v těle šetří energii, protože jí nemá dostatek a nedokáže adekvátně reagovat na vznikající nemoc v těle.
  • Objevit skutečné příčiny své chronické nemoci, či autoimunitního onemocnění.
  • Změřit stav psychiky pomocí úrovně stresu (zátěže těla sama se sebou), který na buněčné úrovně tělo zažívá.
  • Rozpoznat včas riziko kardiovaskulárního onemocnění (srdeční selhání - infarkt, mozková mrtvice) – ostatní orgány kromě srdce přístroj přímo neměří a na jejich problém může poukazovat pouze nepřímo.

  • Zaměřit svou pozornost na prevenci a péči o zdraví!