Jak fungují léky a jak přirozené mechanismy těla?

02.02.2021

Adaptační mechanismy, sebe regulační mechanismy, sebe léčící schopnosti těla, jak často tyhle fráze ode mne slýcháte. Co vlastně znamenají konkrétně?

Je to vrozená moudrost lidského těla, která je dána každému z nás a které vděčíme za zdraví a fungovaní těla, mysli i prožívání emocí.

Uveďme si jejich mechanismus na alergii,  reakci těla, pokud se setká s alergenem.

Každý živý organismus na planetě má jakýsi vnitřní centrální počítač, který vyhodnocuje impulsy z vnitřního a vnějšího prostředí, řídí všechny systémy těla a velí vnitřní komunikaci na buněčné úrovni. Lékaři jej nazývají autonomní nervový systém.

Jak to celé funguje?

Alergie je přehnaná reakce organismu vycházející z buněčné úrovně.

Vnitřní centrální počítač používá k řešení problémů, k vyvolání různých reakcí, k regeneraci a rekonvalescenci chemické látky, kterým se říká adaptogeny. Hlavním úkolem autonomního nervového systému,  je uchovat vnitřní homeostázu, stabilní vnitřní prostředí, které je podmínkou pro přežití buněk. Sebemenší změna ve vnitřním prostředí vede k onemocnění.

Když centrální počítač není v dobré kondici, tělo si neumí vyrobit dostatek adaptogenů, díky čemuž dochází k různým symptomům, jímž říkáme nemoc: alergie, deprese, úzkost, ale i rakovina, infarkt, panická ataka.....

Tělo má po těle rozmístěna různá čidla - receptory např. mandle, brzlík. Ty vyhodnocují míru rizika, sílu a schopnost se s vetřelci ubránit, včetně zvládat míru stresu.

Adaptační mechanismus  alergie:

Receptor zachytí alergen, provede analýzu s kým má tu čest a zda má sílu se s ním udat nebo zda musí požádat o pomoc vyšší vedení - hypothalamus v centru mozku. Šéfa autonomní nervové soustavy. 

V případě, že je povolán hypothalamus. Ten také provede svou analýzu, zjišťuje, že se jedná o alergen, povolává do akce játra, slezinu a střevo.

Játra vyprodukují adaptogen - histamin (všechny léky na alergii jsou histaminika), slezina zajistí vyčištění krve a střevo jako orgán stojící za vlastní imunitní reakcí, může dokonce při zdravém mikrobiomu, celé alergické reakci zamezit od počátku. Plně funkční adaptační mechanismus zajišťující ochranu těla před alergeny. Dotyčný pak netrpí žádnou alergií, jeho tělo je schopné se vypořádat s jakýmkoli alergenem, se kterým přijde do styku.

Pokud adaptační mechanismy nefungují, tělo neumí vyprodukovat dostatečné množství adaptogenu - histaminu a nemá se jak bránit. Což je pro tělo velmi stresující reakce, které se potřebuje vyhnout. Z dlouhodobého hlediska by vedla k totálnímu selhání šéfa, který by byl neustále atakován stresem z alergenu, ale nezbyla by mu energie a síla na řízení ostatních procesů v těle.

Jak tělo chrání své nejvyšší velení?  Tělo musí najít způsob, jak alergen dostat z těla ven jiným způsobem, a tím je - alergická reakce: senná rýma, pálení, slzení, svědění ....

Alergická reakce je obranná reakce organismu, zajišťující stabilitu vnitřního prostředí, která je klíčová pro naše přežití a život vůbec.

Je to vrozená moudrost těla, které bychom měli být vděční, přesně ví, co je pro naše tělo nejlepší a proč. 

Vrozená moudrost s námi každým okamžikem komunikuje, ale přestali jsme ji naslouchat. Je to onen pocit, intuice, tělesný vjem,  které jsou plně propojeny s funkcí autonomní nervové soustavy. Dávají nám plnou orientaci v životě, co je pro nás v pořádku a podporuje nás nebo to, co nás neslouží a časem přivede k nemoci.

Místo toho jsme se odevzdali chemii, která celé sebe regulační mechanismy z dlouhodobého hlediska posílá k šípku. Drtivá většina léku je postavena, na potlačení negativního symptomu navenek.

Nikdy však už neřeší důvod, proč tělo zareagovalo, tak jak zareagovalo, že to mohla být z jeho strany obranná reakce, k ochranně vyšších principů v těle, související s jeho plným fungováním. 

Byť by to mělo být jen upozornění, už ze sebou konečně něco dělej.

Dá se to plně přirovnat k situaci, kdy máte silnou rýmu. Místo toho, aby jste si vlezli do postele, pořádně se vypotili a dali plnou dávku vitamínu C, který podporuje sebe regulační mechanismy, by jste nosní dírky ucpali a tvářili jste se, že je po rýmě. Rýma by ve Vašem těle však kvetla plně dál. Každý asi tuší, jaký to má efekt léčení.

Což je princip většiny léků, které jen ucpávají nosní dírky a tváří se, že nám pomáhají od nemoci. Pak nasazujeme další, aby zamezily vedlejším účinkům prvních nasazených léků, pak další, aby omezily vedlejší účinky těch předchozích. Tím si pomalu, ale jistě zavíráme dveře k přirozenému zdraví, které je nám k dispozici od nepaměti. Stále je přítomno v našem těle. 

Dýcháte? Vidíte? Tráví Vaše tělo? Sroste Vám zlomená ruka? Chodíte? Cítíte teplotu? máte pocit hladu? Milujete se atd?  Samo řídící síla skrytá v našem těle,  udržující chod organismu za všech okolností, je neustále stále přítomna až do posledního dechu.

Míra zdraví, závisí na míře jejího vyčerpání, jak ji nasloucháme a řídíme se jejími pokyny. 

Existují však cesty, které ji umí podpořit. 

Jsou to cesty, které léčí tělo-mysli- duši od příčiny a trvale bez potlačení přirozené obranné reakce těla.

Kraniosakrální Biodynamika učí klienta znovu vnímat své tělo, jeho vzkazy, propojuje člověka s nejhlubší moudrostí v těle. Aktivuje adaptační mechanismy a tím i jeho zdraví jak psychické, tak fyzické.

Potvrzeno i výsledky z odborné diagnostiky, měřením autonomního nervového systému a jeho adaptačních schopností oborem zvaným Mitochondriání a Bioregulační medicína. 

Mitochondriální a Biregulační medicína, nový lékařský obor, který se na západě a USA začíná těšit velké popularitě. Je opět postaven  na funkčnosti autonomní nervové soustavy a její adaptační schopnosti, je postaven na léčbě přírodními a lidskému tělu vlastními látkami. Žádná chemie nebo potlačení symptomů, ale léčení od příčiny onemocnění a podpory vlastní síly organismu.

Je velmi účinný u chronických onemocnění, autoimunitních onemocnění a je velkou podporou i v léčbě nádorů a zvláště v onemocněních srdce.

Více o Mitochondriální a Bioregulační medicíně. Možné podstoupit i v Rychnově nad Kněžnou (Královehradecký kraj), Kraniosakrální Biodynamiku (BCST terapeut) v Žamberku - Pardubický kraj.


Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

702 439 143


Zdroj. Mitochondriální a Bioregulační medicína, ICSB výcvik, má praxe


Udělejte svůj první krok k vyléčení právě dnes!

Domluvte si se mnou svůj termín ošetření.