Čelist jako senzor potlačeného vzteku

08.03.2020

Dnes při procházce Julinčiným údolím s mými dětmi a prepubertálním výbuchem mé dcery, jsem si znovu plně uvědomila, co dělá vztek na úrovni těla. Zvláště v oblasti čelisti a vyvolanou bolestí hlavy, která následovala.

Čelist je emoční senzor. Jako první reaguje na náš vnitřní vztek a zlobu. Myslím, že řada z Vás má zkušenost, kterou potvrzuje i lidová pranostika.

🥶"Zlostí skřípat zuby"🥶

Pokud dlouhodobě potlačujeme náš vnitřní vztek, kterému nedáme možnost jej vhodnou formou vy ventilovat. Stažení se stává chronickým. S tím jde ruku v ruce 😲bolest při polykání😲, nemožnost otevřít ústa a velmi často úplně vyhozená čelist.

To je jen začátek celého příběhu, čelist je skrz kraniální nervy propojená dál do mozku, přes tkz ganglia. Křižovatky, kde se scházejí jednotlivé větve nervů do jediného bodu a pak jsou vedeny dál do mozkového kmene, odkud vychází.

Zůstanu-li jen u ganglií, pokud jsou tyto ganglia neustále inervována zaťatými svaly, ty neustále brnkají na všechny větve nervů, které zde jsou uloženy. Synergicky se síla inervace (stimulace) přenáší do ganglia a to reaguje bolestí, zvanou v oblasti hlavy migréna.

Uvolní-li se napětí,uvědomíme-li si situaci, která v nás vyvolává napětí, čelist se stane pohyblivou. Pokud jsou s tím spojeny migrény, ty časem ustupují.

V čem je Kranio jedinečné ? Nejen, že umí uvolnit často napětí, vnitřní vztek, o kterém nemusíme ani tušit.

VYJÍMEČNOST SPOČÍVÁ V TOM, že navrací k sobě, k naší podstatě, k uvědoměni si kdo jsem a co chci a tím možnosti si situaci uvědomit a změnit.

To je základ léčení, aby se situace neopakovala a my zůstali natrvalo bez bolesti.

Jana S.
Podnikatel
VYHOZENÁ ČELIST: Kranio určitě doporučuji, protože už poprvé jsem vnímala, že se něco děje, vždy se něco posunulo a po 4. návštěve, kdy jsem měla už 1,5 roku vyhozenou čelist a tvrdili mi, že operace bude jediné řešení, je čelist zpět. A už měsíc je vše ok. Takže mooooc děkuji 👍👍👍🤗

Ing. Pavla Moravcová, BCST terapeut
Léčba psychosomatických potíží
Kraniosakrální Biodynamika Žamberk


Všechny tyto symptomy jsou způsobeny nevyrovnaným autonomním systém, kdy převahuje aktivace sympatické větve nervového systému. Ta řídí veškeré procesy týkající se akce - řídí strategii přežití (signalizační) - bojuj, uteč nebo zamrzni. Což vytváří v těle obrovský vnitřní neklid, neposednost, ubírá na pozornosti, vytváří kolotoč myšlenek v hlavě.

Tři části mozku - neocortex, limbický mozek a plazí mozek (mozeček a mozkový kmen). Svatá trojice uložená v útrobách těla, trojice, které vděčíme za to kdo jsme, jak se cítíme, jak se chováme, jak nám slouží zdraví, jaké vztahy zažíváme atd. Plné zdraví se projevuje koherentním fungováním - vzájemnou spolupráci všech tří části mozku.

Mým záměrem v praxi je stabilizovat systém klienta tak, aby našel své zdroje, smysl života, svou vnitřní sílu, postavil se pevnýma nohama na zem a pevně uchopil kormidlo svého života do svých rukou. Pak jej v klidu můžete kdykoli vysadit. Není totiž návykový, na rozdíl od antidepresiv!


Udělejte svůj první krok k vyléčení a písněte si o termín!

Cena 90 min. - 900 Kč, místo Žamberk nebo Kostelec nad Orlicí