Paralýza těla při stresu, strachu, přetížení

29.10.2020

Trauma jako reakce těla na životní události - chronický stres, toxicita prostředí, toxicita léků, elektro smog, invazivní lékařský zákrok, rozchod, emoční chlad, šikana, císařský řez, radiace ..............

Lidské tělo je dokonale navržený mechanismus, který se vyvíjel od nepaměti věků. Přežili jsme díky schopnosti adaptace na okolní prostředí.  Stejně jako veškerá zvířata v přírodě i my jsme přizpůsobovali prostředí.

I přes tuto schopnost přizpůsobovat se okolí, jsou změny, které přinesla moderní civilizace pro tělo velmi náročné, protože přišly velmi rychle. Naše tělo nemělo možnost se plně adaptovat a přizpůsobit se.

Hluboko uvnitř nás panuje neuvěřitelný řád, kterému velí rytmus, který je řízen venku z přírody. Veškeré impulsy, které přináší dnešní doba, jsou pro nervový systém velmi zahlcující. 

Tělo nereaguje pouze na vědomé impulsy z naší mysli, nervový systém zpracovává vše z vnějšího i vnitřního prostředí. Buňky reagují na toxiny, které jsou v našem okolí.

Pokud k tomu přidáme ten šílený styl plný stresu, uzavření se v budovách, u počítačů, toxické vodě, začínají selhávat naše sebe regulační mechanismy v těle. 

My se stáváme méně odolní, sužuje nás stále více chronických onemocnění, které se v minulosti de facto nevyskytovaly.

Stačí trochu více stresu a organismus začne selhávat a my se začneme hroutit.

U zdravého systému celý Kraniosakrální systém pulsuje synchronně, veškeré části spolu spolupracují a my se cítíme skvěle a jsme zdraví. Platíme ukrutnou daň za naše pohodlí a konzum. 

Co se stane v těle, když Vaše tělo řekne už nemohu? Když už to jde až na dřeň? Zamrzne centrální jednotka našeho systému: MOZKOVÝ KMEN.

Já tomu říkám, protože jsem tím prošla a znám ten pocit, ztopořený penis v hlavě. Dlouho jsem přemýšlela, co mne to připomíná. Jakou kvalitu to má, tohle bylo přesné. Je to oblast přechodu mezi páteří a lebkou vzadu v zátylku viz. obrázek.

Jsem si jistá, že řada z Vás mi to potvrdí, je to nepříjemný pocit vzadu na krku, jako by jste měli násadu od koštěte a nemůžete se pohnout. Cítíte zde přetlak, tlačí to a potřebujete vypustit páru. Nejde to.

Důvod je prostý, část, která má pravidelně pulsovat jako medúza, zamrzne. De facto ztopoří. S tím se pojí řada symptomů, se kterými si lékaři vůbec nedokáží poradit a místo toho  udělají z lidí narkomany. Omlouvám se za ostrá slova, většinu lékařů to ani moc nezajímá. Jsou pod taktovkou farmacie, která nemá za cíl uzdravit.

Neřeší se příčina zamrzlý mozkový kmen, který řídí základní funkce v těle. Místo toho se jen vymontuje kontrolka, že dochází olej, že se zadře motor, už někoho nezajímá.

Když zamrzne, lidí ztrácejí kontrolu nad svým životem, najednou vůbec netuší co mají  dělat, přepadá je obrovská panika, vše co, bylo obsahem střev jde ven, začínají se nekontrolovaně chvět, buší srdce,  mlží vidění, nelze chodit, motá se hlava. Úplně ztrácí kontrolu nad svým tělem.

Jediné co  opravdu funguje, je pomoci MOZKOVÉMU KMENI rozmrznout, aby znovu začal dýchat a přirozeně pulsovat.

To přichází  s pocitem bezpečí a hormony štěstí. Pokud je mozkový kmen zamrzlý delší dobu, stresové hormony, které jsou součástí celého procesu, jsou pro tělo drogou.

To je důvodem, proč se nejsme schopni uklidnit, proč cítíme vnitřní napětí, i když máme vše a vlastně nemám důvod se tak cítit.

Právě s tím umí nádherně pomoci Kraniosakrální Biodynamika. 

Důvodů je hned několik. 

1. Pracuje s biodynamikou silou, která nám stvořila a udržuje tělo živé. Je to síla, která vytváří pulsaci jádra Kraniosakrálního systému, není to tep srdce, ale primární respirace, kterou vytváří DECH ŽIVOTA.

Ten udržuje pulsaci všech tkání a dává jím možnost dýchat, což přináší život a roztáčí koloběh života v našem těle.

Nese s sebou matrici zdraví každé buňce v těle. Což již potvrzuje nová věda EPIGENETIKA, která říká, že nejsme řízeni geny, ale prostředím, které nás obklopuje.(Dr. Bruce Lipton, Dr. Dispenza). 

Jsme řízení něčím vyšším, co nás převyšuje! Epi =nad

Propojí-li terapeut klienta s větším příkonem této síly do jeho systému, začíná se uzdravovat. Aktivuje Křišťálový palác v mozku.

To je největší síla a dar Kraniosakrální Biodynamiky. Spolupracuje se silami, které nás stvořily.

2. Kraniosakrální Biodynamika přináší bezpečí a klid, což je základní podmínka pro rozmrznutí mozkového kmene. 

Přináší rozpomenutí ZDRAVÍ pro náš systém.


Ing. Pavla Moravcová

BCST Terapeut (International Institute for Craniosacral Balancing)

Léčba psychosomaticých potíží

Pohyb Kraniosakrálního systému

Pulsace mozkomíšního moku, popoháněné DECHEM ŽIVOTA

Kraniosakrální systém - Primární respirační systém - MOTOR TĚLA, SRDCE MOZKU

Tělo je propojeno s prostředím, veškeré tkáně reagují na okolí. S tím se plně pojí zdraví jedince. Při ošetřeních často klient vnímá obrovské světlo, to je na úrovni pole DECH ŽIVOTA, který prostupuje tělem a dává mu možnost žít. Jsme plně propojeni s naším okolím, navzájem. Vždy je tam snaha nám pomoci a systém podpořit.