Emoce jako výsledek vnitřního stavu organismu a srdce jako klíč?

22.01.2021

Radost, úzkost, pocit lásky, vděčnosti, pocit klidu, strach jsou jen důsledkem toho v jakém stavu se právě nachází Váš autonomní nervový systém.

Autonomní nervový systém je základním operačním systémem v těle. Velmi zjednodušeně má dvě větve, mající na starosti AKCI a UVOLNĚNÍ, kde velícím důstojníkem je srdce, které následně ovládá mozek, včetně tvorby všech hormonů v těle.

Jsme-li v pohodě, reagujeme-li adekvátně, tělo se nachází ve stavu tkz. vnitřní dynamické rovnováhy, kdy se pravidelně střídá akce a uvolněním. Pravidelně se zapínají větve sympatiku a parasympatiku, na češ odpovídá mozek výrobou různých látek, včetně hormonů - od hormonů štěstí až po ty stresové, které z dlouhodobého hlediska jsou velmi destruktivní. 

Jsou spouštěčem nejen psychických a psychosomatických onemocnění, ale vlastně všech onemocnění zvláště těch civilizačních (kardiovaskulárních - vysoký tlak, infarkt, autoimunita, nádory, problémy s trávením, astma, chronická bolest zad atd. atd.). S dlouhodobými stresovými hormony v těle je spojená také extrémní únava, neb celý organismus jede ve stavu permanentního extrémního výkonu. Což se projevuje časem velkým vyčerpáním, únavovým syndromem atd. 

Na obrázku lze vidět dynamickou rovnováhu na úrovni ANS. Proč dynamická? Organismus je živý systém, kde probíhá každou vteřinu milióny procesů. Autonomní nervový systém se neustále přizpůsobuje jak vnitřnímu, tak vnějšímu prostředí, aby udržel stabilní vnitřní prostředí, stále šlape nebo ubírá na plyn. V průběhu určitého časového úseku, byl měl být součet šlápnutí na plyn a ubrání plynu stejný. Není-li tak plně se projeví na našem stavu bytí, na zdraví a řadě věcí, o kterých by jste řekli, že vůbec nemusí mít souvislost. Převažuje-li stále aktivace systému - hodně to souvisí s obrovskou vnitřní aktivitou, přemírou myšlenek, workholismem, velkým napětím v těle, chronickými bolestmi zad, migrénami, hyperaktivitou, podrážděným žaludkem, nespavostí. To tělo je extrémně stažené a napjaté. 

Druhá horší fáze je, kdy tělo řekne a dost a vypne. To jsou stavy zamrznutí, disociace, kdy člověk přestává fungovat úplně. Cesta ven je poměrně jednoduchá a vede přes tělo, podpoření struktur mozku jež tohle všechno řídí.

Kraniosakrální Biodynamika  umí na velmi hluboké úrovni uklidnit tělo, ztlumit aktivaci sympatiku a navodit vnitřní dynamickou rovnováhu. Nervová soustava se dokáže navrátit do svého původního stavu zdraví, stejně jako sval. Pokud však celý život necvičíte nelze očekávat, že budete Silvester Stalone po jedné návštěvě posilovny. Stejně tak i nervový systém, má neuvěřitelnou schopnost regenerace, ale je potřeba počítat s pravidelností a trpělivostí.

Jako druhý pilíř léčení volím přírodu a její plody v podobě kvalitních doplňků, dlouhodobě aktivovaný systém bývá extrémně vyčerpaný. Aby se organismus z toho co nejrychleji a vůbec dostal, potřebuje energii, sílu, podpořit ta centra, která bývají nejvíce zasažená. V praxi používám ty, jež sama roky používám a mám s nimi velmi dobrou zkušenost a jsem si jista jejich bezpečím při dlouhodobém užívání. Budu je určitě postupně představovat. 

Jedním z nich je určitě CANNAVI CBD olej z konopí, který působí na endokanabiodní systém. Systém jež velí strategii přežití v našem mozku. Ta centra jímž vděčíme za zklidnění, zlepšení paměti, lepší spánek, zmírnění nervozity, snížení stresu, zmírnění strachu, úzkostí a depresí atd. Více ZDE .

Pak je zde ještě jeden střípek a to bych z vlastní zkušenosti, řekla ten nejdůležitější. SRDCE a jeho smyslové vnímání. Už je prokázáno, že se srdce má asi 40 tis. tkz. smyslových neuroritů, což jsou speciální nervové buňky. Tyto buňky myslí nezávisle na mozku, pamatující si a cítí nezávisle na mozku. Vědci jej označují MALÝM MOZKEM V NAŠEM SRDCI. Ony řídí a vydávají povely našemu autonomnímu nervovému systému.

 Proto se říká LÁSKA HORY PŘENÁŠÍ, LÁSKA I SMRT PŘEMŮŽE, PUKLO MU ŽALEM SRDCE. Pohádky jsou postaveny na opravdové realitě těla. 

O tom všem seminář s GREGGEM BRRADENEM,  PŘEDURČENÍ VZKVÉTAT.

Kdy se prakticky budeme učit jak navázat spojení se svým srdcem, odemykat a léčit nejhlubší zranění a tím se dostávat do proudu života. 

Neb SRDCE JE KLÍČEM. Zde sídlí naše duše, která ví, kudy vede cesta, s kým jsme spojeni opravdovou láskou, co nás těší atd. 


Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

Tel. 702 439 143

Udělejte svůj první krok k vyléčení právě dnes!

Domluvte si se mnou svůj termín ošetření.