Cordyceps - krotitel stresu a únavy

Cordyceps Sinensis je  vitální houba z Tradiční čínské medicíny.  Roste ve velké nadmořské výšce a ve velmi náročných podmínkách. K tomu, aby přežila musí být velmi odolná a neustále se musí  adaptovat na měnící se podmínky. Což tuto houbu činí velmi odolnou.

Tuto schopnost je schopna předat i lidskému tělu, které je schopno přizpůsobit se daleko lépe stresu, napětí a měnícím se podmínkám kolem nás.

Patří mezi nejsilnější adaptogeny na stres. Adaptogen je látka, kterou musí tělo vyprodukovat, aby zvládlo "přežít" jsme-li ve stresu.  Tělo potřebuje zajistit stabilní vnitřní prostřední, vnitřní dynamickou rovnováhu, která musí být v těle zachována, aby řádně fungovaly všechny ostatní systémy. viz. definice adaptace, seberegulace lidského těla.

Základní podmínkou každého živého organismu je jeho INTEGRITA a STABILITA jeho vnitřního prostředí - schopnost adaptace. Aby organismus dokázal zajistit tuto zcela základní podmínku existence, je vybaven systémy, které permanentně kontrolují stabilitu prostředí a regulují veškeré odchylky a potvrzené chyby.

Mudr. Michael Kučera - expert na Mitochondriální a Bioregulační medicínu, jeden z týmu lékařů připravující kosmonauty na lety do vesmíru.

Vychýlí-li se tělo z dynamické rovnováhy  a převáží-li v našem organismu stres, začínají se v první fázi projevovat negativní pocity (stažení, neklid, pocity zimy, neklidné nohy), posléze plně psychosomatické projevy (nespavost, bolesti zad, úzkosti, deprese, vyhoření, migrény, panické ataky, bušení, problémy s trávením, hyperaktivita) a pak propuká samotná nemoc (schizofrenie, nádory, infarkty, autoimunitní onemocnění, nízká imunita, všechny psychiatrická onemocnění).

Veškerý psychický diskomfort je způsoben extrémním napětím v těle, který vychýlil  vnitřní dynamickou rovnováhu, která vyhodí hormonální soustavu (osu HPA).  

Hormonální soustava řídí naší psychiku. Ona produkuje hormony, kterým vděčíme za to, jak se cítíme. Je-li tělo ve stresu (i nevědomém) vyrobí pro nás elixír boje, útoku a pocitů přežívání.  Zmírní-li se stres, je schopna zpátky vyrábět hormony lásky, přátelství a regenerace. Což se plně odrazí v příjemnějším prožívání života.

Cordyceps stimuluje odolnost organismus vůči stresu - pomáhá lépe se adaptovat na změny vnějšího i vnitřního prostředí

Cordyceps mírní stres v těle

- činí nás odolnější a silnější 

- zbavuje únavy a vyčerpání

- lépe zvládáme životní výzvy

- zvyšuje odolnost imunitního systému

Cordyceps jako posel dobré nálady a energie

Další prokazatelné účinky Cordycepsu


 • podporuje psychologické funkce, navozuje příjemnější myšlenky a pocity (zmírňuje deprese, úzkosti, strachy, vnitřní neklid, vyčerpání)
 • zvyšuje odolnost imunitního systému
 • je silně protinádorový
 • pomáhá řešit problémy s plodností
 • pomáhá při oslabeném libidu, impotenci a předčasné ejakulaci
 • vylepšuje spermiogram
 • velmi účinný při ledvinových problémech - záněty ledvin, selhávání ledvin, velmi vhodný pro lidi jež chodí na dialýzu, pří zánětech močového měchýře (mimo akutní fázi)
 • vhodný při nedostatečném fungování štítné žlázy
 • rozpohybována tekutiny, dává do pohybu lymfu
 • velmi účinný při respiračních problémech - jako je kašel, astma, průdušky
 • posiluje srdce, prevence infarktu myokardu, ischemická choroba srdeční, bolesti na hrudi
 • zvyšuje svalový a aerobní výkon
 • velmi pozitivně působí na choroby vylučovacích a pohlavních orgánů (cysticida, endometrióza, glomerulonefritida, výskyt ložisek v podobě cyst na sliznici dělohy)

Cordyceps uklidňuje ducha a ukotvuje jej v srdci 

Dle čeho vybrat kvalitní Cordyceps?

 • záruka kvality (GMP certifikace kvality - Mezinárodní certifikace kvality zdrojů, procesů výroby atd. Certifikace jíž musí podléhat všechny farmaceutické firmy, chtějí-li vstoupit na trh a prodávat léčiva. Někteří výrobci potravinových doplňků, chtějí zaručit bezpečné výrobky svým klientům a přinést svým zákazníkům záruku bezpečnosti a to je právě GMP certifikace)
 • testy na těžké kovy a jiné nebezpečné látky
 • prokazatelné vysoké množství účinných látek na tabletu
 • prokazatelné výsledky např. formou ledvinové biopsie

Dávkování

Dávka je určena lidem, kteří jsou pod extrémním napětím, unavení, vyčerpaní či v úzkosti. Je dobré nejíst Cordyceps těsně před spaním, je lepší kombinovat s jídlem. Cordyceps mohou i lidé jež berou imunosupresiva, léky na potlačení imunity. Cordyceps sice zvyšuje odolnost, ne však přímou stimulací imunitního systému. Je to jeden z mála přírodních léků, které mohou i lidé s autoimunitním onemocněním a právě zde je velmi účinný.

1.  14 dní 3 -3 -3, měli by jste cítit úlevu, pak snižte

2. Snížit dávku 2 - 0 -2

Cordyceps je důležité brát dlouhodoběji, zlepšení symptomů, není známkou toho, že se organismus dostatečně vyladil. Předcházíte tak, pozdějšímu znovu nasazení ve vyšší dávce a ušetříte peníze. Než v těle nemoc či psychosomatika vypukne trvá roky, je nemožné čekat zázrak za měsíc! Potřebujeme dobít orgánovou a buněčnou energii, přenastavit systémy a naučit tělo odpočívat a samo regenerovat! Naučit jej znovu vytvářet hormony regenerace a radosti.


Reference

Více referencí ZDE

Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

Sama jej roky používám, je to základní potravina pro dnešní dobu. Zachránil mne v těch nejtěžších chvílích života a nedám na něj dopustit. Díky němu jsem doslova přežila.

Tomáš K.

Manažer / Společnost

Když máme máme málo energie tak nám pomůže produkt CORDYCEPS STAR a je dobře ho jíst ráno 2 tablety v poledne 2 tablety a odpoledne 2 tablety a uvidíte že vše zvladnete. 


644 Kč - 579 Kč (Cena 579 Kč je při registraci formou potvrzení emailu)

1442mg/tb, 60 kapslí v balení


(přesměruje Vás to na stránky ZDRAVI ON-LINE)


Cordyceps síla a odolnost

Nejnovější články na  blogu


KRANIOSAKRÁLNÍ SYSTÉM a TĚZKÉ KOVY (Chemtrails)
Kraniosakrální pro svou správnou funkci potřebuje řadu podmínek.
Jedna z podmínek je, že tělo je v tkz. vnitřní dynamické rovnováze, která souvisí se stresovou reakcí v těle a to nejen stresem, jak ho všichni z nás známe.