Cordyceps - krotitel stresu a únavy

Cordyceps Sinensis je  vitální houba z Tradiční čínské medicíny.  Roste ve velké nadmořské výšce a ve velmi náročných podmínkách. K tomu, aby přežila musí být velmi odolná a neustále se musí  adaptovat na měnící se podmínky. Což tuto houbu činí velmi odolnou.

Tuto schopnost je schopna předat i lidskému tělu, které je schopno přizpůsobit se daleko lépe stresu, napětí a měnícím se podmínkám kolem nás.

Patří mezi nejsilnější adaptogeny na stres. Adaptogen je látka, kterou musí tělo vyprodukovat, aby zvládlo "přežít" jsme-li ve stresu.  Tělo potřebuje zajistit stabilní vnitřní prostřední, vnitřní dynamickou rovnováhu, která musí být v těle zachována, aby řádně fungovaly všechny ostatní systémy. viz. definice adaptace, seberegulace lidského těla.

Základní podmínkou každého živého organismu je jeho INTEGRITA a STABILITA jeho vnitřního prostředí - schopnost adaptace. Aby organismus dokázal zajistit tuto zcela základní podmínku existence, je vybaven systémy, které permanentně kontrolují stabilitu prostředí a regulují veškeré odchylky a potvrzené chyby.

Mudr. Michael Kučera - expert na Mitochondriální a Bioregulační medicínu, jeden z týmu lékařů připravující kosmonauty na lety do vesmíru.

Vychýlí-li se tělo z dynamické rovnováhy  a převáží-li v našem organismu stres, začínají se v první fázi projevovat negativní pocity (stažení, neklid, pocity zimy, neklidné nohy), posléze plně psychosomatické projevy (nespavost, bolesti zad, úzkosti, deprese, vyhoření, migrény, panické ataky, bušení, problémy s trávením, hyperaktivita) a pak propuká samotná nemoc (schizofrenie, nádory, infarkty, autoimunitní onemocnění, nízká imunita, všechny psychiatrická onemocnění).

Veškerý psychický diskomfort je způsoben extrémním napětím v těle, který vychýlil  vnitřní dynamickou rovnováhu, která vyhodí hormonální soustavu (osu HPA).  

Hormonální soustava řídí naší psychiku. Ona produkuje hormony, kterým vděčíme za to, jak se cítíme. Je-li tělo ve stresu (i nevědomém) vyrobí pro nás elixír boje, útoku a pocitů přežívání.  Zmírní-li se stres, je schopna zpátky vyrábět hormony lásky, přátelství a regenerace. Což se plně odrazí v příjemnějším prožívání života.

Cordyceps stimuluje odolnost organismus vůči stresu - pomáhá lépe se adaptovat na změny vnějšího i vnitřního prostředí

Cordyceps mírní stres v těle

- činí nás odolnější a silnější 

- zbavuje únavy a vyčerpání

- lépe zvládáme životní výzvy

- zvyšuje odolnost imunitního systému

Cordyceps jako posel dobré nálady a energie

Další prokazatelné účinky Cordycepsu


 • podporuje psychologické funkce, navozuje příjemnější myšlenky a pocity (zmírňuje deprese, úzkosti, strachy, vnitřní neklid, vyčerpání)
 • zvyšuje odolnost imunitního systému
 • je silně protinádorový
 • pomáhá řešit problémy s plodností
 • pomáhá při oslabeném libidu, impotenci a předčasné ejakulaci
 • vylepšuje spermiogram
 • velmi účinný při ledvinových problémech - záněty ledvin, selhávání ledvin, velmi vhodný pro lidi jež chodí na dialýzu, pří zánětech močového měchýře (mimo akutní fázi)
 • vhodný při nedostatečném fungování štítné žlázy
 • rozpohybována tekutiny, dává do pohybu lymfu
 • velmi účinný při respiračních problémech - jako je kašel, astma, průdušky
 • posiluje srdce, prevence infarktu myokardu, ischemická choroba srdeční, bolesti na hrudi
 • zvyšuje svalový a aerobní výkon
 • velmi pozitivně působí na choroby vylučovacích a pohlavních orgánů (cysticida, endometrióza, glomerulonefritida, výskyt ložisek v podobě cyst na sliznici dělohy)

Cordyceps uklidňuje ducha a ukotvuje jej v srdci 

Dle čeho vybrat kvalitní Cordyceps?

 • záruka kvality (GMP certifikace kvality - Mezinárodní certifikace kvality zdrojů, procesů výroby atd. Certifikace jíž musí podléhat všechny farmaceutické firmy, chtějí-li vstoupit na trh a prodávat léčiva. Někteří výrobci potravinových doplňků, chtějí zaručit bezpečné výrobky svým klientům a přinést svým zákazníkům záruku bezpečnosti a to je právě GMP certifikace)
 • testy na těžké kovy a jiné nebezpečné látky
 • prokazatelné vysoké množství účinných látek na tabletu
 • prokazatelné výsledky např. formou ledvinové biopsie

Dávkování

Dávka je určena lidem, kteří jsou pod extrémním napětím, unavení, vyčerpaní či v úzkosti. Je dobré nejíst Cordyceps těsně před spaním, je lepší kombinovat s jídlem. Cordyceps mohou i lidé jež berou imunosupresiva, léky na potlačení imunity. Cordyceps sice zvyšuje odolnost, ne však přímou stimulací imunitního systému. Je to jeden z mála přírodních léků, které mohou i lidé s autoimunitním onemocněním a právě zde je velmi účinný.

1.  14 dní 3 -3 -3, měli by jste cítit úlevu, pak snižte

2. Snížit dávku 2 - 0 -2

Cordyceps je důležité brát dlouhodoběji, zlepšení symptomů, není známkou toho, že se organismus dostatečně vyladil. Předcházíte tak, pozdějšímu znovu nasazení ve vyšší dávce a ušetříte peníze. Než v těle nemoc či psychosomatika vypukne trvá roky, je nemožné čekat zázrak za měsíc! Potřebujeme dobít orgánovou a buněčnou energii, přenastavit systémy a naučit tělo odpočívat a samo regenerovat! Naučit jej znovu vytvářet hormony regenerace a radosti.


Reference

Více referencí ZDE

Ing. Pavla Moravcová

BCST terapeut

Sama jej roky používám, je to základní potravina pro dnešní dobu. Zachránil mne v těch nejtěžších chvílích života a nedám na něj dopustit. Díky němu jsem doslova přežila.

Tomáš K.

Manažer / Společnost

Když máme máme málo energie tak nám pomůže produkt CORDYCEPS STAR a je dobře ho jíst ráno 2 tablety v poledne 2 tablety a odpoledne 2 tablety a uvidíte že vše zvladnete. 


644 Kč - 579 Kč (Cena 579 Kč je při registraci formou potvrzení emailu)

1442mg/tb, 60 kapslí v balení


Koupit  CORDYCEPS ZDE 

(přesměruje Vás to na stránky ZDRAVI ON-LINE)


Cordyceps síla a odolnost

Nejnovější články na  blogu


V naší druhé lekci nám Dr. Joe Dispenza odhalí, proč je pro nás tak těžké uskutečnit v našich životech nějakou změnu - i když si ji opravdu z celého srdce přejeme. Jak se dozvíš, mnoho lidí je závislých na životě, jaký ve skutečnosti vůbec nechtějí - nebo dokonce na životě, který si sami nezvolili.

Pokud se dlouhodobě potácíte únavou, jste vyčerpaná a nic Vás nebaví, do toho je Vám zima a přestává Vás bavit život. Přidružují se problémy se štítnou žlázou, gynekologické problémy, ledvinové potíže, astma, či jiné psychosomatické problémy.

Lidské tělo je dokonale navržený systém, kterému velí vnitřní moudrost těla. Ta je řízena biodynamickou silou, která je sebe řídící, sebe regulující, sebe organizující a sebe opravující.